Wyniki sortowane według etykiety: pracownicy

14.05.2014
Prodziekan ds. ogólnych Wydziału Filozoficznego UJ prof. dr hab. Małgorzata Kossowska, ogłasza konkurs na finansowanie projektów badawczych dla doktorantów i młodych pracowników naukowych z Dotacji Celowej Wydziału.
więcej o Konkurs na finansowanie projektów badawczych dla doktorantów i młodych pracowników

"Bratysława: Miasto na granicach"

13.05.2014
Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na specjalne otwarte zabranie naukowe w dniu 22 maja (czwartek) b.r. w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56. W trakcie zebrania referat pt. "Bratysława: Miasto na granicach" wygłosi prof. dr Lubomir Faltan. Prof. dr Lubomir Faltan jest obywatelem słowackim, absolwentem socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego z roku 1971
więcej o "Bratysława: Miasto na granicach"

Neil J. Smelser w Krakowie

08.05.2014
Na zaproszenie naszego Instytutu w Krakowie gościć będzie prof. Neil J. Smelser. Serdecznie zapraszamy do udziału w dwóch wydarzeniach z udziałem naszego Gościa: debacie na temat wyzwań i dylematów uniwersytetów polskich i amerykańskich (12 maja) oraz w wykładzie mistrzowskim dedykowanym prof. Piotrowi Sztompce w 70. rocznicę urodzin (13 maja).
więcej o Neil J. Smelser w Krakowie

Godziny dziekańskie 9 maja

07.05.2014
Zgodnie z decyzją Dziekana Wydziału Filozoficznego prof. dr. hab. Jarosława Górniaka 9 maja 2014 jest w IS UJ dniem wolnym od zajęć dydaktycznych z uwagi na odbywajacy się wtedy Kongres Młodej Socjologii. W zamian zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników do uczestniczenia w obradach KMS.
więcej o Godziny dziekańskie 9 maja

Konferencja "Zmierzając ku pogłębionej integracji społecznej w Polsce"

05.05.2014
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Zmierzając ku pogłębionej integracji społecznej w Polsce. Ocena jakościowa przeprowadzona w trzech województwach", która odbędzie się 12 maja 2014 roku w Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 33, 31-123 Kraków, Aula Mała (Sala Amfiteatralna). Konferencję organizuje Bank Światowy oraz Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Konferencja "Zmierzając ku pogłębionej integracji społecznej w Polsce"

"Ruch alterglobalistyczny w Polsce"

05.05.2014
Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na otwarte zabranie naukowe w dniu 15 maja (czwartek) b.r. w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56 (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52 w Krakowie, I piętro). W trakcie zebrania referat pt. "Ruch alterglobalistyczny w Polsce. Lokalny wariant globalnej fali mobilizacji" wygłosi dr Piotr Antoniewicz.
więcej o "Ruch alterglobalistyczny w Polsce"

30.04.2014
Serdecznie zapraszamy na wykłady gościnne prof. João Teixeira Lopesa - wiceprewodniczącego Portugalskiego Towarzystwa Socjologicznego: 1) "Oporto, cultural capital of Europe, 2001" - wykład i dyskusja w Zakładzie Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej (na spotkanie otwarte zaprasza prof.Frysztacki); wtorek, 6 maja, o godz. 15:15, pokój 59B
więcej o Wykłady gościnne wiceprzewodniczącego Portugalskiego Towarzystwa Socjologicznego

Nagroda Rektora dla dr. Krzysztofa Matuszka

30.04.2014
Z radością informujemy, że dr Krzysztof Matuszek otrzymał specjalną Nagrodę JM Rektora UJ za najwyższą jakość pracy dydaktycznej. Podstawę przyznania tego wyróżnienia stanowi prowadzona przez Uczelniany System Doskonalenia Jakości Kształcenia UJ, ankietowa ocena zajęć dydaktycznych, dokonywana przez studentów i doktorantów. Panu Doktorowi składamy najszczersze gratulacje i wyrazy uznania!
więcej o Nagroda Rektora dla dr. Krzysztofa Matuszka

Zaproszenie na spotkanie PTS

22.04.2014
Oddział Krakowski PTS zaprasza na spotkanie pt. "Czy teoria granic etnicznych Fredrika Bartha jest ciągle inspirująca?", które odbędzie się 24 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w IS UJ, ul. Grodzka 52, sala im. W. Kwaśniewicza (czytelnia). W dyskusji udział wezmą: Grażyna Kubica (IS UJ), Marcin Lubaś (IS UJ), Ewa Michna (IA UJ), Jacek Nowak (IS UJ), Tomasz Warczok (UEK), Katarzyna Warmińska (UEK).
więcej o Zaproszenie na spotkanie PTS

"Ekonomia społeczna - złoto dla zuchwałych"

10.04.2014
Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „SOCJOLOGIA W CENTRUM" pt. "Ekonomia społeczna – złoto dla zuchwałych", które odbędzie się w IS UJ 10 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w sali 79. Podczas spotkania będziemy zastanawiali się, w jakim stopniu ekonomia społeczna jest częścią otwartego rynku, a w jakim stanowi "getto socjalne"?
więcej o "Ekonomia społeczna - złoto dla zuchwałych"