Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyniki sortowane według etykiety: studenci

Aktualności

aktualności studenci doktoranci pracownicy

SocLiga 2024 - zaproszenie na mecz

Z radością informujemy, że SocLiga, czyli piłkarskie rozgrywki Instytutu Socjologii UJ, powraca! Serdecznie zapraszamy pracowników i pracowniczki, studentów i studentki, absolwentów i absolwentki oraz wszystkich przyjaciół naszego Instytutu na mecz Pracownicy i Absolwenci vs Studenci, który odbędzie się dokładnie za tydzień - w sobotę, 8 czerwca o godzinie 17:30 na boisku Klubu Sportowego Nadwiślan Kraków (ul. Koletek 20).
więcej o SocLiga 2024 - zaproszenie na mecz
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na spotkanie "Dlaczego trzeba badać finansjalizację?"

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Socjologia w Centrum zatytułowane Dlaczego trzeba badać finansjalizację? Tym razem prelegentem będzie Profesor Wiesław Gumuła, którego książka pt. Ironia finansjalizacji. Przemiany świata społecznego w XXI wieku z perspektywy ekonomii i socjologii finansów będzie inspiracją do dyskusji. W roli panelistek udział wezmą: Profesor Krystyna Romaniszyn (Instytut Socjologii UJ) Profesor Magdalena Zdun (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) Moderatorką spotkania będzie Profesor Barbara Jabłońska (Instytut Socjologii UJ) Finansjalizacja jest splotem procesów, które są przepełnione rozmaitymi paradoksami, sprzecznościami i
więcej o Zaproszenie na spotkanie "Dlaczego trzeba badać finansjalizację?"
studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na Konferencję "Pamięć, mity, rzeczywistość. Druga wojna światowa i niemiecka okupacja ziem polskich"

W imieniu Organizatorów - Instytutu Pedagogiki UJ oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, serdecznie zapraszamy na MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ Pamięć, mity, rzeczywistość Druga wojna światowa i niemiecka okupacja ziem polskich On behalf of the Organizers - the Institute of Pedagogy of the Jagiellonian University and the Institute of National Remembrance Branch in Krakow, we kindly invite you to the INTERNATIONAL CONFERENCE Memory, myth, and reality The Second World War and the German occupation of Polish lands. Miejsce konferencji: Kraków, Collegium Sanockie przy ulicy Batorego 12 Conference location: Kraków, Collegium Sanockie at 12 Batorego Street Termin: 17-18 maja 2024 r. Date: May 17th-18th, 2024 Językami konferencji są polski i angielski. Zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne. The languages of the conference are Polish and English. Simultaneous interpretation will be provided. Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM KONFERENCJI dostępnym na stronie Instytutu Pedagogiki UJ We encourage you to read the CONFERENCE PROGRAM available on the website of the JU Institute of Pedagogy
więcej o Zaproszenie na Konferencję "Pamięć, mity, rzeczywistość. Druga wojna światowa i niemiecka okupacja ziem polskich"
studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na Bal Socjologii

Razem z Kołem Naukowym Socjologii UJ mamy przyjemność ogłosić, że już 9 maja (czwartek) w Klubie Studenckim Żaczek odbędzie się tegoroczny Bal Socjologii! Motywem Balu będą lata '90 i '00. To okres wielkich przemian i przełomów, które zdefiniowały naszą obecną rzeczywistość i za których unikalną estetyką sporo z nas coraz bardziej zaczyna tęsknić... Towarzyszyć nam będzie muzyka z tego okresu - bardzo mile widziane będą także stroje "z epoki" - przygotowane z myślą o motywie przewodnim. Serdecznie zapraszamy do udziału w Balu wszystkie osoby studiujące socjologię i pracujące w naszym Instytucie!
więcej o Zaproszenie na Bal Socjologii
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na Seminarium "Bitwy żywnościowe z wojną w tle"

Serdecznie zapraszamy na Seminarium Bitwy żywnościowe z wojną w tle Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Sala im. Władysława Kwasniewicza (Czytelnia Biblioteki IS UJ) 25.04.2024 r., godz. 13:00 Przedmiotem dyskusji będzie wykorzystywanie bezpieczeństwa żywnościowego do poszerzania własnych wpływów globalnych, regionalnych i lokalnych przez graczy, którzy kontrolując proces produkcji i/lub dystrybucji żywności zyskują w dzisiejszym świecie oręż do walki o własne interesy niemal równie istotny, co konwencjonalne środki prowadzenia wojny. Podczas wystąpień zarysowany zostanie kontekst ponowoczesnego systemu społecznego i
więcej o Zaproszenie na Seminarium "Bitwy żywnościowe z wojną w tle"
studenci doktoranci pracownicy

Invitation - Webinar: Closing the Loop: Embracing Circularity for a Sustainable Future

Dear All, come and join this inspiring spotlight webinar to explore innovative solutions that contribute to making our economy more sustainable. With all the opportunities, risks and difficulties that reality has to offer. WHEN: April 23rd. at 3:00 p.m. The circular economy is an increasingly important topic in our global society. In the fashion and food industries, we can make significant strides by introducing circular practices. This event will bring together experts, entrepreneurs, and enthusiasts to discuss best practices, challenges, and opportunities for sustainable development. The event takes place as part of the EU project Fashion&Food4Suytainability. In just one hour, the most important findings from economic reality and scientific theory are presented. So only relevant and compact knowledge awaits you.
więcej o Invitation - Webinar: Closing the Loop: Embracing Circularity for a Sustainable Future
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Spotkanie wokół książki Seweryna Rudnickiego "Wystarczająco dobra wiedza"

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Laboratorium Praktyk Społecznych Instytutu Socjologii UJ zapraszają na dyskusję wokół książki Seweryna Rudnickiego (WH AGH) Wystarczająco dobra wiedza. Badania user experience a wytwarzanie praktycznie użytecznej wiedzy o świecie społecznym (Scholar 2023). Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2024 r. o godz. 17.30 w Instytucie Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, Czytelnia Biblioteki IS UJ (pokój 63, I piętro). Spotkanie ma na celu zaprezentowanie przez Autora tematyki książki, przedstawienie uzyskanych wyników oraz wniosków płynących z prowadzonych badań i analiz. Stanowiło będzie to wprowadzenie do dyskusji nad procesem powstawania wiedzy o świecie społecznym, która jest postrzegana jako praktyczna i użyteczna. Pozwoli też na pokazanie, w jaki sposób wiedza socjologiczna jest przekładana, adaptowana i może wchodzić do użycia poza nauką, znajdując zastosowania w różnych obszarach życia społecznego.
więcej o Spotkanie wokół książki Seweryna Rudnickiego "Wystarczająco dobra wiedza"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na spotkanie "Science, not silence. Uniwersytet w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego"

W ramach cyklu Socjologia w Centrum Instytut Socjologii UJ zaprasza na spotkanie Science, not silence. Uniwersytet w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego Kryzys klimatyczno-ekologiczny: jak jest? Dlaczego tak jest? Co robić? Rola uniwersytetu w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego. Co to znaczy być socjolożką/socjologiem w dobie szóstego wielkiego wymierania? Sztafeta międzypokoleniowa - co nam odebrano i czy coś otrzymaliśmy? Na te pytania spróbują odpowiedzieć zaproszeni Goście, a ram dla dyskusji dostarczy książka pod redakcją dr hab. Kasi Jasikowskiej, prof. UJ i dr. Michała Pałasza Za pięć dwunasta koniec świata: kryzys klimatyczno-ekologiczny głosem wielu nauk.
więcej o Zaproszenie na spotkanie "Science, not silence. Uniwersytet w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Komunikat Dziekana Wydziału Filozoficznego w sprawie nauczania zdalnego

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że zgodnie z treścią Komunikatu Dziekana Wydziału Filozoficznego UJ z dnia 19 marca 2024 r., zajęcia dydaktyczne na Wydziale Filozoficznym w dniach 3-5 kwietnia br. odbywać się będą w formie zdalnej.
więcej o Komunikat Dziekana Wydziału Filozoficznego w sprawie nauczania zdalnego
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na seminarium Zakładu Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii UJ

Zapraszamy serdecznie na kolejne seminarium Zakładu Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii UJ UWAGA!!! Wyjątkowo spotykamy się w gościnnej siedzibie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ przy ulica Reymonta 4, sala 023 Termin spotkania: 21 marca 2024 r., godzina 9:00 Tym razem posłuchamy wystąpienia prof. Dominika Bartmańskiego z Uniwersytetu Humboldta w Berlinie Tytuł wystąpienia: Ikoniczne zaćmienie i antynomie antropologii. Kilka uwag o znaczeniu teorii znaczenia Bronisława Malinowskiego Abstrakt: Za życia Bronisław Malinowski (1884-1942) stał się nie tylko jedną z założycielskich postaci nowoczesnej antropologii społecznej, ale także kontrowersyjnym polemistą i trans-dyscyplinarnym celebrytą naukowym, który wpłynął na kluczowych socjologów anglosaskich kolejnych pokoleń, takich jak Parsons (bezpośrednio)
więcej o Zaproszenie na seminarium Zakładu Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii UJ