Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

On-line on-Soul

Jesteśmy grupą edukacyjno-dyskusyjną, zainicjowaną przez studentki pracy socjalnej w Instytucie Socjologii UJ - współtworzoną przez asolwentki i studentki. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni wymiany myśli na tematy związane z aktualnymi i istotnymi zagadnieniami pracy socjalnej i zdrowiem psychicznym.

Organizujemy spotkania on-line, współpracując przy tym z Instytutem Terapii i Edukacji Społecznej - Stowarzyszenie oraz z innymi instytucjami partnerskimi. Nasze działanie jest objęte patronatem Instytutu Socjologii UJ.


Grupę On-line on-Soul tworzą:

  • Aleksandra Badura
  • Karina Melnyk
  • Eryka Sitko
  • Katrine Snarska
  • Anna Szargiej
  • Monika Tarkowska
  • Dorota Sokołowska


Opieka naukowa:
dr hab. Hubert Kaszyński, prof. UJ

Kontakt

E-mail: online.onsoul2020@gmail.com
Facebook: On-line on-Soul

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nasze działania

Grupa On-line on-Soul została zaproszona do udziału w 14th International Spring School of Social Work for Master's and PhD Students odbywającej się w dniach 28-30 kwietnia br. Organizatorem tego corocznego wydarzenia jest Uniwersytet w Ostrawie w Czechach (the European Research Institute for Social Work - ERIS oraz the Faculty of Social Studies).

Członkinie grupy: Karina Melnyk, Dorota Sokołowska i Anna Szargiej zaprezentowały referat pt. Empowerment-education as a part of value-oriented social work education - an example of a student group "On-line on-Soul" podczas sesji Values Building in Social Work Education in Visegrad Countries: Integrated Approach. Sesja odbyła się w piątek, 30 kwietnia w godz. 9:00 - 13:00.

Program sesji znajduje się TUTAJ

YouTube: link do transmisji

Grupa On-line on-Soul obchodzi swoje pierwsze urodziny!

Był to dla nas rok pełen przygód, ciekawych pomysłów, cudownej pracy zespołowej oraz rok pełen dojrzewania. Z tej okazji pragniemy wszystkich serdecznie zaprosić na nasze urodzinowe spotkanie, które odbędzie się dokładnie w rocznicę naszego pierwszego spotkania zespołowego - 20 kwietnia 2021 r. o godz. 18:00.

Będzie to spotkanie wyjątkowe! Usiądziemy wygodnie na kanapie i porozmawiamy o tym, co ten rok przyniósł dla nas? I tego także pragniemy dowiedzieć się od Was!

Przybądźcie, zaproście innych, razem świętujmy On-line on-Soul!


Grupa On-line on-Soul

 

A. Badura,K. Melnyk, E. Sitko, K. Snarska, A. Szargiej, M. Tarkowska, Praca socjalna. Dystans społeczny. Zdrowie psychiczne. Warsztaty edukacji zorientowanej na kompetencje prowadzone online przez studentki pracy socjalnej, Praca Socjalna 2021; 36 (1): 71-78.


Abstrakt

Autorki przedstawiają studencką inicjatywę edukacyjną On-line on-Soul, dla której bezpośrednim impulsem była zmiana formy kształcenia akademickiego w okresie narastania zagrożenia COVID-19. Merytorycznym punktem skupienia grupowej aktywności stała się możliwość podjęcia dyskusji nad konsekwencjami globalnego stanu izolacji dla zdrowia psychicznego osób i grup społecznych oraz jej prowadzenia w warunkach komunikacji zdalnej. Zainicjowany w kwietniu 2020 r. proces jest przykładem dobrej praktyki edukacji do pracy socjalnej, która – w zmienionych warunkach nowej codzienności – rozwija kluczowe kompetencje zawodowe: zdolność do współpracy, bliskości, otwartości oraz uczenia się i nadawania sensu sytuacjom kryzysowym.

Kiedyś izolacja społeczna dotykała głównie ludzi dyskryminowanych, obecnie stała się wspólnym doświadczeniem każdego z nas, o którym warto rozmawiać.

Proponujemy spotkanie o tytule Praca socjalna - Dystans społeczny - Zdrowie psychiczne, jednak chcemy zrobić z Wami tę konferencję metodą "Open Space Technology". Być może ktoś z Was już ją poznał, a może będziemy nabywać nowego doświadczenia razem. Naszym głównym celem jest, aby porozmawiać o wątkach, które WAS najbardziej interesują. Razem stworzymy przestrzeń do dyskusji na nurtujące nas kwestie!

W związku z tym mamy do Was wielką prośbę. Napiszcie nam, co Was porusza w tym czasie, czym chcielibyście się podzielić i czego sobie życzycie podczas tej konferencji. Możecie dodać komentarz w wydarzeniu, napisać nam wiadomość na Facebooku lub wysłać wiadomość na nasz e-mail: online.onsoul2020@gmail.com.

Liczymy na Was!

Wasz zespół On-line on-Soul


 

Drodzy studenci, którzy lubicie On-line on-Soul, a także ci, którzy nas jeszcze nie znają!

Czy zajęcia zdalne też Was męczą? Czy zdarza Wam się przysnąć lub robić całkiem inne rzeczy podczas zajęć on-line? Naprawdę to rozumiemy! Jednak pragniemy Was zachęcić do akcji Solidarni z prowadzącymi - Jestem on


O co chodzi?

Wyobraźcie sobie, jak trudna jest ta sytuacja także dla prowadzących. Oni dostosowują program do nowych warunków, przygotowują się na te zajęcia, a często też dopiero się uczą, jak w ogóle je prowadzić zdalnie. Prawdopodobnie macie już doświadczenie z prezentowaniem czegoś on-line. Niezbyt przyjemnie robi się to, nie widząc żadnych reakcji ze strony słuchaczy, a co dopiero przez kilka godzin dziennie. Każda widoczna twarz, każde kiwanie głową, każdy uśmiech czy grymas jest dla prowadzących cenny! O ile możecie, nie pozostawajcie samotną ikonką na platformie! Zachęcamy Was, abyście się pokazywali. Tak, jak to było tradycyjnie. 

Warto wspomnieć także o wpływie na zdrowie psychiczne, które jest i zawsze będzie naszym dużym zainteresowaniem jako grupy On-line on-Soul. W tych czasach mocno ograniczamy kontakt z innymi. Może najczęstsze interakcje z drugą osobą, a na pewno z grupą dzieją się teraz właśnie w sferze on-line. Każdy człowiek potrzebuje zobaczyć twarze innych, aby móc lepiej poczuć emocje drugiej osoby. Prosimy, pomyślcie o tym i zachęcajcie także innych.


Cykl seminariów o kluczowych zagadnieniach pracy socjalnej w ramach Tygodnia Pracy Socjalnej w Instytucie Socjologii UJ

Praca socjalna w dialogach on-line on-soul 2020


Organizatorzy:
Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej - Stowarzyszenie

Patronat:
Polskie Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej

Termin:
8 czerwca – 8 lipca 2020 r.


Opieka naukowa:
dr hab. Hubert Kaszyński, prof. UJ

Kontakt:
mgr Olga Maciejewska
e-mail: o.maciejewska@uj.edu.pl
 


Więcej informacji na temat cyklu oraz szczegółowy program dostępne są na STRONIE