Zaproszenie na spotkanie naukowe z cyklu (R)ewolucyjne espresso pt. O protestach raz jeszcze. Perspektywa interdyscyplinarna

Social (r)Evolutions Lab zaprasza na spotkanie naukowe z cyklu (R)ewolucyjne espresso pt. O protestach raz jeszcze. Perspektywa interdyscyplinarna. Spotkanie będzie miało formę krótkich wystąpień i dyskusji wokół nich.

Odbędzie się ono 26 listopada 2020 r. (czwartek) w godzinach 13:30 - 14:30 na platformie MsTeams: Link do spotkania


O ostatnich protestach społecznych w Polsce dyskutować będą:

 • Joanna Grzymała-Moszczyńska, Instytut Psychologii UJ
  Strajk Kobiet - motywacje i emocje uczestniczek a chęć dalszego działania
   
 • Katarzyna Jaśko, Instytut Psychologii UJ
  Strajk Kobiet - postrzeganie postaw i zachowań innych uczestniczek protestu
   
 • Ewa Krzaklewska, Instytut Socjologii UJ
  Bunt młodych czy #strajkwszystkich? - Czarne Protesty z perspektywy socjologii młodzieży
   
 • Małgorzata Michel, Instytut Pedagogiki UJ
  Kwestia kibolska. Zwroty narracyjne po 22 października
   
 • Wojciech Burek, Instytut Europeistyki UJ
  Zaostrzenie prawa antyaborcyjnego w Polsce z perspektywy praw człowieka

   

Czym jest (R)ewolucyjne espresso?

(R)ewolucyjne espresso czyli syntetycznie o zmianie społecznej to cykl spotkań naukowych organizowanych przez Social (r)Evolutions Lab. Mają one formułę krótkich wystąpień osób reprezentujących różne dyscypliny nauki oraz dyskusji wokół nich. Celem spotkań jest naukowa, interdyscyplinarna refleksja nad aktualnymi wydarzeniami i obserwowanymi przez nas procesami społecznymi. Gorąco zachęcamy do stałego udziału w cyklu oraz do proponowania własnych tematów spotkań (np. mailowo: socrevlab@uj.edu.pl)


Czym jest Social (r)Evolutions Lab?

Social (r)Evolutions Lab (SocRevLab) jest częścią działającego na UJ POB-u Society of the Future. SocRevLab koncentruje swoje działania na interdyscyplinarnym badaniu mechanizmów zmian społecznych. Odnosimy się zarówno do procesów o charakterze stopniowym, jak i do zmian w postaci przełomów lub kryzysów istniejącego porządku społecznego. Lab jest platformą współpracy dla naukowców/czyń, doktorantów/ek, studentów/ek oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką, bez względu na reprezentowaną dyscyplinę nauki. Osoby chętne zapraszamy do dołączenia do zespołu SocRevLab na MS Teams, gdzie umieszczamy informacje o naszych bieżących działaniach (Link do zespołu).

Data opublikowania: 19.11.2020
Osoba publikująca: Olga Maciejewska