Zaproszenie do współpracy w projekcie społeczno-filmowym

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

Serdecznie zapraszamy do współpracy w projekcie społeczno-filmowym Zdążyć przed wyburzeniem. Od zbiorowego miejsca pracy do miejskiego systemu idei. O trudnej historii Zakładu Przemysłu Tytoniowego w Krakowie realizowanego w ramach konkursu Patriotyzm Jutra przez Fundację Krakowska Szkoła Filmowa.

Głównymi celami projektu jest ukazanie procesu i analiza mechanizmów odpowiedzialnych za przekształcenie przestrzeni miejskiej budującej tożsamość zbiorową z przemysłowej na miejski system idei, poprzez realizację filmu dokumentalnego. Sięgniecie do źródeł powstania tego miejsca powinno zainspirować nas i dać wiedzę na temat procesów przekształceń przestrzeni miejskich. A także wskazać czynniki, które wpływają na to, że dookoła takich miejsc buduje się społeczność. Realizacja filmu będzie przyczynkiem do sięgnięcia po źródłowe materiały, do rekonstrukcji historii budowania się tożsamości tego miejsca, do oddania głosu społeczności, która obecnie tworzy tą przestrzeń, ale również do odnalezienia kluczowych graczy, dzięki którym Dolne Młyny ze zrujnowanych budynków poprzemysłowych zamieniły się w miejski system idei.

Projekt właśnie startuje, a postprodukcję filmu planujemy na październik 2020 r.

Co będziemy robić?

  • Będziemy zbierać materiały archiwalne na temat „Dolnych Młynów”
  • Sięgniemy po to co piszą media
  • Poszukamy osób, które są lub były istotne dla tego miejsca
  • Przeprowadzimy wywiady po to by dowiedzieć się jeszcze więcej
  • Napiszemy scenariusz i zabierzemy się do realizacji filmu.

Kogo szukamy?

Wystarczy, że podoba Ci się ten projekt i bardzo chcesz się w niego zaangażować! Niezależnie od swojego doświadczenia możesz dołączyć do naszego zespołu, a my znajdziemy dla Ciebie miejsce. W zależności od zadania przewidziane jest wynagrodzenie lub możliwość realizacji praktyk.

Zgłoszenia i pytania prosimy przesyłać na adres szkola@ksfilm.pl lub katarzyna.rabiej-sienicka@uj.edu.pl do 16 czerwca 2020 r. (z tematem maila: Dolne Młyny) oraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego chcesz się zaangażować i w jakich zadaniach czuł/abyś się najlepiej.
 

ZAPRASZAMY!

Data opublikowania: 12.06.2020
Osoba publikująca: Olga Maciejewska