Seminarium naukowe pt. "Antropologia wizualna: Film i fotografia w badaniach terenowych"

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe on-line Oddziału Opolskiego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego pt. Antropologia wizualna: Film i fotografia w badaniach terenowych.

W czasie spotkania Clara Kleininger, opowie o swoich badaniach w obszarze antropologii wizualnej. Zabierze uczestników w podróż między innymi do Meksyku, gdzie w regionie Huasteca (Veracruz) brała udział w badaniach terenowych Meksykańskiego Narodowego Muzeum Antropologii. Do Manchesteru, gdzie w jamajskiej dzielnicy Moss Side śledziła życie karaibskich imigrantów, oraz do Kiszyniowa, w Mołdawii, gdzie badała komunikację międzykulturową w… agencji matrymonialnej.


Clara Kleininger jest antropolożką i reżyserką filmów dokumentalnych. Ukończyła studia z antropologii społecznej i kulturowej na Uniwersytecie Wiedeńskim oraz studia magisterskie z antropologii wizulanej na Uniwersytecie w Manchesterze. Od kilku lat zajmuje się projektami związanymi z antropologią wizualną i filmem dokumentalnym. Obecnie pracuje jako asystentka w Katedrze Nauk Socjologicznych i Pracy Socjalnej Uniwersytetu Opolskiego.


Seminarium odbędzie się 27.11.2020 r. (piątek) o godz. 12:00, będzie miało charakter otwarty i odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Zainteresowane osoby prosimy o REJESTRACJĘ do dnia 25.11.2020 r.

Informacje o szczegółach uczestnictwa zostaną przesłane osobom zainteresowanym w późniejszym terminie.


Pozdrawiam,
Marcin Deutschmann
Sekretarz Oddziału Opolskiego PTS

Data opublikowania: 22.11.2020
Osoba publikująca: Olga Maciejewska