On-line on-Soul

Jesteśmy grupą edukacyjno-dyskusyjną, tworzoną przez studentki pracy socjalnej w Instytucie Socjologii UJ. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni wymiany myśli na tematy związane z aktualnymi i istotnymi zagadnieniami pracy socjalnej i zdrowiem psychicznym.

Organizujemy spotkania on-line, współpracując przy tym z Instytutem Terapii i Edukacji Społecznej - Stowarzyszenie oraz z innymi instytucjami partnerskimi. Nasze działanie jest objęte patronatem Instytutu Socjologii UJ.


Grupę On-line on-Soul tworzą:

Aleksandra Badura
Karina Melnyk
Eryka Sitko
Katrine Snarska
Anna Szargiej
Monika Tarkowska


Opieka naukowa: dr hab. Hubert Kaszyński, prof. UJ
 

Kontakt

Nasze działania

» Open Space Conference "Praca Socjalna - Dystans Społeczny - Zdrowie Psychiczne"

Kiedyś izolacja społeczna dotykała głównie ludzi dyskryminowanych, obecnie stała się wspólnym doświadczeniem każdego z nas, o którym warto rozmawiać.

Proponujemy spotkanie o tytule Praca socjalna - Dystans społeczny - Zdrowie psychiczne, jednak chcemy zrobić z Wami tę konferencję metodą "Open Space Technology". Być może ktoś z Was już ją poznał, a może będziemy nabywać nowego doświadczenia razem. Naszym głównym celem jest, aby porozmawiać o wątkach, które WAS najbardziej interesują. Razem stworzymy przestrzeń do dyskusji na nurtujące nas kwestie!

W związku z tym mamy do Was wielką prośbę. Napiszcie nam, co Was porusza w tym czasie, czym chcielibyście się podzielić i czego sobie życzycie podczas tej konferencji. Możecie dodać komentarz w wydarzeniu, napisać nam wiadomość na Facebooku lub wysłać wiadomość na nasz e-mail: online.onsoul2020@gmail.com.

Liczymy na Was!

Wasz zespół On-line on-Soul


 

» Solidarni z prowadzącymi "Jestem on"

Drodzy studenci, którzy lubicie On-line on-Soul, a także ci, którzy nas jeszcze nie znają!

Czy zajęcia zdalne też Was męczą? Czy zdarza Wam się przysnąć lub robić całkiem inne rzeczy podczas zajęć on-line? Naprawdę to rozumiemy! Jednak pragniemy Was zachęcić do akcji Solidarni z prowadzącymi - Jestem on


O co chodzi?

Wyobraźcie sobie, jak trudna jest ta sytuacja także dla prowadzących. Oni dostosowują program do nowych warunków, przygotowują się na te zajęcia, a często też dopiero się uczą, jak w ogóle je prowadzić zdalnie. Prawdopodobnie macie już doświadczenie z prezentowaniem czegoś on-line. Niezbyt przyjemnie robi się to, nie widząc żadnych reakcji ze strony słuchaczy, a co dopiero przez kilka godzin dziennie. Każda widoczna twarz, każde kiwanie głową, każdy uśmiech czy grymas jest dla prowadzących cenny! O ile możecie, nie pozostawajcie samotną ikonką na platformie! Zachęcamy Was, abyście się pokazywali. Tak, jak to było tradycyjnie. 

Warto wspomnieć także o wpływie na zdrowie psychiczne, które jest i zawsze będzie naszym dużym zainteresowaniem jako grupy On-line on-Soul. W tych czasach mocno ograniczamy kontakt z innymi. Może najczęstsze interakcje z drugą osobą, a na pewno z grupą dzieją się teraz właśnie w sferze on-line. Każdy człowiek potrzebuje zobaczyć twarze innych, aby móc lepiej poczuć emocje drugiej osoby. Prosimy, pomyślcie o tym i zachęcajcie także innych.


» Praca socjalna w dialogach „on-line on-soul 2020”

Cykl seminariów o kluczowych zagadnieniach pracy socjalnej w ramach Tygodnia Pracy Socjalnej w Instytucie Socjologii UJ

Praca socjalna w dialogach on-line on-soul 2020


Organizatorzy:
Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Instytut Terapii i Edukacji Społecznej - Stowarzyszenie

Patronat:
Polskie Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej

Termin:
8 czerwca – 8 lipca 2020 r.


Opieka naukowa:
dr hab. Hubert Kaszyński, prof. UJ

Kontakt:
mgr Olga Maciejewska
e-mail: o.maciejewska@uj.edu.pl
 


Więcej informacji na temat cyklu oraz szczegółowy program dostępne są na STRONIE