Konferencja "Re: Start. Socjologia historyczna. Problemy, metody, rozwiązania"

W dniach 8-9 października 2021 r. w murach Instytutu Socjologii UJ odbędzie się konferencja zatytułowana Re: Start. Socjologia historyczna. Problemy, metody, rozwiązania inicjująca działanie Sekcji Socjologii Historycznej Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Organizatorami wydarzenia są:

• Sekcja Socjologii Historycznej Polskiego Towarzystwa Socjologicznego
  • Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Ośrodek Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego
  • Inicjatywa Czwartki z socjologią historyczną

Konferencję otworzą dr hab. Kaja Gadowska, prof. UJ - Dyrektor Instytutu Socjologii UJ oraz dr hab. Anna Sosnowska - Przewodnicząca Sekcji Socjologii Historycznej PTS.

W trakcie dwóch dni obrad głos zabiorą przedstawicielki i przedstawiciele ośrodków naukowych i badawczych z całej Polski, podejmując w swoich referatach szereg tematów związanych z socjologią historyczną. Udział wezmą także badaczki i badacze Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W programie znalazły się także spotkania on-line z gośćmi specjalnymi:

• Gisèle Sapiro - Professor of Sociology at Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales and Research Director at CNRS (CESSP)
  • Geneviève Zubrzycki - Professor of Sociology and Director of the Weiser Center for Europe and Eurasia and the Copernicus Center for Polish Studies at the University of Michigan).

Komitet organizacyjny Konferencji:
Borys Cymbrowski
Agnieszka Kolasa-Nowak
Nicolas Maslowski
Wiktor Marzec
Anna Sosnowska

Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM KONFERENCJI oraz do śledzenia doniesień z przebiegu obrad!

Data opublikowania: 07.10.2021