Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na spotkanie Living Lab w ramach międzynarodowego projektu DEMOCRAT

15 i 16 marca br. odbędzie się w Krakowie kolejne już spotkanie Living Lab, zespołu współtworzonego przez nauczycieli, nauczycielki, edukatorów, edukatorki, przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych zainteresowanych tematyką edukacji dla demokracji. Living Lab jest przestrzenią dyskusji, dzielenia się wiedzą oraz rozwiązaniami wspierającymi rozwój kompetencji obywatelskich uczniów i uczennic. Grupa ta została powołana w ramach międzynarodowego projektu DEMOCRAT - Education for Responsible Democratic Citizenship, realizowanego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w konsorcjum z 9 instytucjami partnerskimi.


Tym razem chcemy wyjść z naszymi działaniami "na zewnątrz", stworzyć przestrzeń dla członków i członkiń Living Lab do podzielenia się swoimi doświadczeniami i ekspertyzą, ale też zaprezentować im lokalne krakowskie osiągnięcia.

15 marca o godzinie 16:00 w Instytucie Socjologii UJ (sala 81, II piętro) odbędzie się otwarty stół, podczas którego osoby z Living Lab dyskutować będą o edukacji dla równości z perspektywy własnej praktyki.

Po debacie, o godzinie 18:00, poprowadzimy dyskusję panelową z udziałem edukatorów i edukatorek z Krakowa, którzy_e opowiedzą o własnych działaniach na rzecz tworzenia włączającej szkoły i równościowych przestrzeni edukacyjnych.

W rozmowie wezmą udział m.in.:

  • Elżbieta Mirga-Wójtowicz (Ośrodek Badań Migracji UW, Fundacja Jaw Dikh)
  • Joanna Sęk i Tetiana Bulana (Fundacja SonderTime)
  • San Kocoń (Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+)
  • Nina Gabryś-Janowska (Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej)


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SPOTKANIU!


Projekt DEMOCRAT otrzymał finansowanie z Unii Europejskiej (HORIZON-CL2-2022-DEMOCRACY-01-04, numer umowy: 101095106)