Sukces doktorantki

Z radością informujemy, że nasza doktorantka – p. Zuzanna Drożdżak została laureatką Programu wymiany naukowej między Szwajcarią a nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej Sciex-NMSch.

Od 1 maja 2014 do 31 kwietnia 2015 p. Zuzanna będzie zatrudniona w Swiss Tropical and Public Health Institute (jednostka badawcza Uniwersytetu w Bazylei). W trakcie swojego pobytu w Szwajcarii będzie realizowała projekt zatytułowany "The influence of inter-generational social mobility on health - the analysis of the social mechanism based on Polish population data" pod wspólnym kierownictwem prof. Jarosława Górniaka (po stronie polskiej) oraz prof. Brigit Obrist (po stronie szwajcarskiej).

Projekt doktorski wpisuje się w ożywioną obecnie dyskusję dotyczącą związków pomiędzy statusem socjoekonomicznym a zdrowiem. W jego ramach doktorantka będzie przyglądała się tym osobom, które doświadczyły społecznego awansu lub degradacji, próbując ocenić, w jaki sposób i za pośrednictwem jakich czynników (dostęp do służby zdrowia, styl życia, stres, etc.)to doświadczenie wpłynęło na ich zdrowie.

Data opublikowania: 10.04.2014