Forum Inicjatyw Pozarządowych

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się w dniach 27-28 czerwca 2014. Wydarzenie to skierowane jest do przedstawicieli i przedstawicielek małopolskich organizacji pozarządowych. Do uczestnictwa w Forum zachęcamy również aktywnych mieszkańców. Uczestników Forum będziemy gościć w siedzibie Instytut Socjologii UJ przy ul. Grodzkiej 52 w Krakowie.

Forum stanowi część ogólnokrajowej inicjatywy, pod nazwą „III Sektor dla Polski – co organizacje pozarządowe mogą zrobić dla rozwoju kraju?". Inicjatywa ta służy zbudowaniu Strategii Rozwoju Sektora Obywatelskiego, w procesie oddolnym, samodzielnie przez organizacje pozarządowe i aktywistów.

Dlatego, skorzystajmy z okazji, by to nie urzędnicy i eksperci decydowali za nas. Sami zdefiniujmy, co jest nam potrzebne, co stanowi o naszej prawdziwej wartości. Przyłącz się do nas i zabierz głos w tej kluczowej dyskusji! Mamy nadzieję, że uda nam się twórczo porozmawiać o rozwoju sektora obywatelskiego w Polsce, w nieformalnej atmosferze i „nie-konferencyjnej" formule.

Co będzie się działo na Forum?

Obok dyskusji o ważnych dla organizacji pozarządowych i aktywnych mieszkańców tematach, zapraszamy do praktycznej edukacji, spotkań i nawiązywania kontaktów, które mają szansę zaprocentować w przyszłości. W tym celu zaplanowaliśmy dwa dni z bogatą ofertą warsztatów, debat, spotkań nieformalnych i wydarzeń towarzyszących.

Kanwa w NGO, crowdfunding w praktyce, diagnoza społeczności lokalnej, wizerunek organizacji i kontakty z mediami, kawiarenka, śniadania tematyczne na trawie, sieciowanie czy open space, to tylko niektóre propozycje.

Szczegóły znajdziecie w PROGRAMIE

Jak wziąć udział?

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w Wojewódzkim Forum Inicjatyw Pozarządowych należy uzupełnić i wysłać elektroniczny FORMULARZ ZGŁOSZENIA, w terminie do dnia 18 czerwca br.

Ważne jest, aby zgłaszający się wzięli udział w całym wydarzeniu. Dla ułatwienia, dla osób z poza Krakowa, oferujemy możliwość skorzystania z noclegu. Jednak ze względu na ograniczoną pulę miejsc noclegowych, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Nie zwracamy kosztów dojazdu.

GŁÓWNI ORGANIZATORZY:

- Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych
- Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

WSPÓŁORGANIZATORZY:

- Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
- Pracownia Obywatelska
- TEAM Kraków - Together Everyone Achieves More

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.bis-krakow.pl/wfip.html

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku

Wojewódzkie Forum Inicjatyw Pozarządowych organizowane jest w ramach debaty III Sektor dla Polski oraz Tygodnia Obywatelskiego w Krakowie.

Data opublikowania: 12.06.2014