II edycja Warsztatów Praktycznej Pracy Badacza

W dniach 29-30 listopada oraz 14 grudnia 2014 roku w Instytucie Socjologii UJ odbyła się II edycja Warsztatów Praktycznej Pracy Badacza organizowanych przez Sekcję Badań Społecznych KSNSS UJ we współpracy z firmą PMR Research.

Podczas spotkań studenci i studentki mieli okazję poznać specyfikę pracy jako badacze rynku. Zajęcia opierały się na symulacji całego procesu badawczego: od momentu otrzymania zapytania ofertowego po przygotowanie raportu z badań, który w dalszej kolejności należało przedstawić klientowi. Warsztaty poprowadził Marcin Rzepka – Kierownik Działu Badań i Konsultingu PMR Research. W zajęciach uczestniczyli studenci i studentki specjalizacji „Badania rynku i analiza polityk publicznych" w IS UJ oraz studenci i doktoranci Uniwersytetu Ekonomicznego.

Warsztaty Praktyczniej Pracy Badacza są już drugim tego typu przedsięwzięciem podejmowanym przez Sekcję Badań Społecznych oraz firmę PMR Research. Stanowią one dowód na to, że współpraca świata akademickiego z otoczeniem biznesowym jest możliwa, a co więcej – przynosi interesujące i inspirujące dla obu stron efekty.

Data opublikowania: 18.12.2014