"Przestrzenie opresyjne" - wernisaż wystawy

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Przestrzenie Opresyjne" przygotowanej w ramach Interdyscyplinarnych warsztatów studenckich „Nowa Przestrzeń 2014", który odbędzie się 17 lutego 2015 r. o godz. 17:15 w Pałac Sztuki przy pl. Szczepańskim 4.

NOWA PRZESTRZEŃ to projekt realizowany w wyniku zawarcia porozumienia o współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury Wnętrz ASP im. J. Matejki w Krakowie, Wydziałem Architektury PK im. T. Kościuszki w Krakowie oraz Instytutem Socjologii i Zakładem Estetyki Instytutu Filozofii UJ. W ramach warsztatów, które odbyły się w październiku i listopadzie 2014 r. studenci trzech krakowskich uczelni poszukiwali wspólnie rozwiązań, jak zmniejszyć opresyjność wybranych miejsc w Krakowie. Zadanie do łatwych nie należało, gdyż oprócz wspólnego porozumienia się odnośnie do wizji projektu, trzeba było uwzględnić wszystkie cechy danej przestrzeni interwencji. Efekty zmagań przyszłych projektantów, architektów, socjologów i estetyków można oglądać podczas wystawy „Przestrzenie Opresyjne" w Pałacu Sztuki w Krakowie. Zaprezentowane projekty rewitalizacji wybranych obszarów pokazują nie tylko nową jakość w myśleniu o przestrzeniach społecznych, ale są swoistym dowodem, że projektując współczesne przestrzenie miejskie konieczna jest współpraca przedstawicieli różnych branż. „Przestrzenie Opresyjne" są dowodem na to, że taka współpraca jest możliwa, by nie rzec konieczna.

Wernisaż zainauguruje wystawę, którą będzie można zwiedzać od poniedziałku do piątku: 8.15 – 18.00 oraz w soboty i niedziele: 10.00 – 18.00.

Strona wydarzenia na Facebooku

Data opublikowania: 11.02.2015