Wykłady prof. Ann Snitow

Na przełomie maja i czerwca w Instytucie Socjologii UJ gościmy prof. Ann Snitow - amerykańską feministkę, profesorkę w New School for Social Research w Nowym Jorku. Serdecznie zapraszamy na wykłady prof. Snitow: "The Feminism of Uncertainty: A Gender Diary" (27 maja, godz. 13.15-15.00, s. 80), "Why Are We Afraid of Gender? " (1 czerwca, godz. 13.15-15.00, s. 79), "Academia, Activism, Social change" (2 czerwca, godz. 18.00-19.45, s. 60).

Prof. Ann Snitow jest zwolenniczką łączenia postulatów feministycznych z postulatami innych ruchów emancypacyjnych. W latach 90. założyła Network of East-West Women – organizację wspierającą ruchy i organizacje feministyczne w Europie Środkowej i Wschodniej. Jak sama o sobie mówi:"A feminist activist and writer, I have combined these activities with being a university professor since 1969. It's all connected: imagining and reading about change, being skeptical about the meaning of particular social changes, being part of change. What I wish for my students: action and criticism of the action taken, engagement and distance, and, finally, pleasure in this inside/outside life".

Data opublikowania: 17.05.2015