Szkoła letnia „Gender equality and quality of life..."

W dniach 30.08-04.09.2015 odbędzie się szkoła letnia zatytułowana „Gender equality and quality of life. Policy-making in times of new gender regimes". Szkoła jest organizowana przez Instytut Socjologii UJ we współpracy z Center for Gender Research at the University of Oslo; Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakładem Socjologii Medycyny, Katedrą Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej oraz the Institute of Health and Society at the University of Oslo.

Szkoła będzie gościć światowej sławy badaczy i badaczki z zagranicy, zarówno Europy, jak i Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Panelom eksperckim towarzyszyć będą sesje tematyczne, w trakcie których uczestnicy – studenci oraz młodzi doktorzy - będą mieli okazję zaprezentować swoje badania w dziedzinie równości płci i jakości życia oraz przedyskutować kwestie związane z tą tematyką z pozostałymi uczestnikami. Każdego dnia zaplanowano również warsztaty, podczas których uczestnicy będą pracować nad narzędziami mającymi służyć lepszej implementacji równości płci w Europie i na świecie oraz rekomendacjami dla polityki.

Szkoła letnia organizowana jest w ramach projektu „Równość płci a jakość życia – rola równości płci w rozwoju w Europie na przykładzie Polski i Norwegii".

Link do strony: http://www.geq.socjologia.uj.edu.pl/summer-school

Data opublikowania: 10.08.2015