Otwarcie szkoły letniej i pokaz filmu

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie międzynarodowej szkoły letniej "Gender Equality and Quality of Life. Policy-making in times of new gender regimes", które odbędzie się 30 sierpnia (niedziela) o godzinie 16.00 w Sali im. Michała Bobrzyńskiego w Collegium Maius. Wydarzeniu będzie towarzyszyć projekcja głośnego dokumentu Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego pt. „Solidarność według kobiet", który przypomni wydarzenia sprzed ćwierć wieku, upominając się o zapomniane bohaterki tamtego czasu.

Polecamy także Państwa życzliwej uwadze program całej szkoły i zapraszamy do udziału w sesjach: http://www.geq.socjologia.uj.edu.pl/summer-school. W ramach szkoły letniej zaplanowano na 4 września otwarte spotkanie z Pełnomocniczką Rządu RP ds. Równego Traktowania – Prof. Małgorzatą Fuszarą, która objęła patronatem honorowym nasze przedsięwzięcie. Szkoła letnia jest częścią polsko-norweskiego projektu realizowanego w Instytucie Socjologii we współpracy z Center for Gender Research i Institute of Health and Society, University of Oslo oraz Zakładem Socjologii Medycyny i Katedrą Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Do grona osób prowadzących udało się zaprosić światowej sławy badaczy i badaczki z zagranicy, zarówno z Europy, jak i Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Panelom eksperckim towarzyszyć będą sesje tematyczne, w trakcie których uczestnicy i uczestniczki – będący dopiero u progu swojej kariery akademickiej – będą mieli okazję zaprezentować swoje badania w dziedzinie równości płci i jakości życia. Każdego dnia zaplanowano również warsztaty służące wypracowaniu narzędzi służących lepszej implementacji zasady równości płci w Europie i na świecie.

Data opublikowania: 24.08.2015