Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Announcements

Konkurs im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej – Edycji VII

30.05.2023
Można już zgłaszać prace do Konkursu im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej – Edycji VII Nagroda zostanie przyznana za autorską (współautorską) pracę naukową z zakresu nauk społecznych o problemach ubóstwa i/lub wykluczenia społecznego, opublikowaną w 2021 lub 2022 roku. Praca powinna zostać wydana jako recenzowana monografia naukowa, recenzowany artykuł w polskim czasopiśmie naukowym albo rozdział w recenzowanej monografii zbiorowej. Pracę konkursową wraz z podpisanym odpowiednim formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres konkurstarkowskiej@pts.org.pl do dnia 22 września 2023 r. do godz. 23:59:59.
Read More o Konkurs im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej – Edycji VII

Zaproszenie na Bal Socjologii 2023

19.05.2023
Szanowni Państwo! Koło Naukowe Studentów i Studentek Socjologii UJ serdecznie zaprasza na Bal Socjologii! Jest to wydarzenie organizowane, by wszyscy – osoby studiujące oraz osoby pracujące w Instytucie Socjologii UJ – mogli wspólnie spędzić czas poza murami Uniwersytetu. Bal Socjologii to (pod delikatnie zmienioną nazwą) długoletnia tradycja Koła Naukowego, od lat integrująca nasz Instytut. Chcemy, by panowała na nim przyjazna atmosfera, by uczenie i nauczanie było przyjemnością. Wierzymy, że nasz Bal pomoże stworzyć taką atmosferę. Tematem tegorocznego Balu będą Wszystkie kolory tęczy – by pokazać, że mimo różnic możemy być zintegrowani i możemy wspólnie działać – i przy okazji poznać nasze ulubione kolory!
Read More o Zaproszenie na Bal Socjologii 2023

Spotkanie autorskie Darii Łuckiej wokół książki poetyckiej "Zapiski Anieli"

19.05.2023
We wtorek, 23 maja br. w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszą" przy Bibliotece Kraków odbędzie się spotkanie autorskie Darii Łuckiej wokół książki poetyckiej Zapiski Anieli. Prowadzenie: Bogusław Michalec Daria Łucka - urodzona w Rzeszowie, życiowo i zawodowo związana z Krakowem. Z wykształcenia socjolog, patrzy na świat z nutą refleksyjności i dystansu. W wolnych chwilach łapie metafory i próbuje je oswoić. W Zapiskach Anieli – swoim debiucie poetyckim – Autorka przedstawia opowieść tytułowej bohaterki. Opowieść o nadziei i marzeniach, ale też o niepewności i zwątpieniu, snutą w rytmie pór roku, na tle zmieniającej się przyrody. Aniela nie znosi jednak chronologii, jednoznaczności, symetrii; woli to, co zamazane, od tego, co w konturach. Ma również niezwykły dar: potrafi przekraczać granice czasu i przestrzeni. Dlatego opowiadana przez nią historia będzie nieco przewrotna. I będzie mieć wiele wymiarów.
Read More o Spotkanie autorskie Darii Łuckiej wokół książki poetyckiej "Zapiski Anieli"

19 maja dodatkowym dniem wolnym od zajęć

16.05.2023
Informujemy i przypominamy, że zgodnie z kalendarzem akademickim, piątek w tygodniu, w którym odbywają się Juwenalia, jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych!
Read More o 19 maja dodatkowym dniem wolnym od zajęć

Gender Equality in Central and Eastern Europe CoP online meeting

16.05.2023
We are pleased to invite you to our next Gender Equality in Central and Eastern Europe CoP online meeting, which will take place on Friday, 19. May 2023, 9:00-10:30 (CEST). The meeting will be in a form of the panel discussion focussing on gender equality and academic career development with two leading researchers in this field (and also members of our CoP): Anna Knapińska and Anna Górska. The discussion will be focused on their recent publications: Women in Technoscience. Professional biographies of female professors // Kobiety w technonauce. Biografie zawodowe profesorek (by A.Knapińska, 2022; OPI - PIB) Gender and Academic Career Development in Central and Eastern Europe (by A. Górska, 2023; Routledge).
Read More o Gender Equality in Central and Eastern Europe CoP online meeting