"Mężczyźni, przemoc i przeciwdziałanie przemocy..."

Zakład Badań Problemów Ludnościowych Instytutu Socjologii UJ, Fundacja Autonomia oraz Towarzystwo Interwencji Kryzysowej zapraszają do udziału w seminarium „MĘŻCZYŹNI, PRZEMOC I PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY POPRZEZ PRACĘ ZE SPRAWCAMI – MIĘDZY TEORIĄ A PRAKTYKĄ", które odbędzie się 26 listopada 2013 (wtorek),godz. 17.00 w Instytucie Socjologii UJ (ul. Grodzka 52), w Czytelni (I p.).

W seminarium udział wezmą:
Katarzyna Wojnicka (Dissens - Institut für Bildung und Forschung e.V., Uniwersytet Jagielloński),
Anny Lipowska – Teutsch (Towarzystwo Interwencji Kryzysowej),
Marcin Dziurok (Towarzystwo Interwencji Kryzysowej, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej),
Beata Zadumińska (Towarzystwo Interwencji Kryzysowej).

Celem seminarium będzie przyjrzenie się dotychczasowym praktykom związanym z pracą ze sprawcami przemocy, zarówno w kontekście europejskim, jak i polskim. Punktem do dyskusji będą wyniki badań prowadzonych w ramach projektów „Evaluation of European Perpetrator Programmes"w „Work with Perpetrators – European Network", realizowanych przez Dissens e.V. - Institut für Bildung und Forschung. W spotkaniu zaprezentowane zostaną zarówno teoretyczne założenia działań ze sprawcami, jak i ich praktyczny wymiar. Zastanowimy się także nad feministyczną perspektywą pracy ze sprawcami przemocy.

Seminarium jest częścią „Kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć / Kraków". Gorąco zapraszamy do udziału w pozostałych wydarzeniach.

Data opublikowania: 19.11.2013