Oferta praktyk w ROPS

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej poszukuje praktykantów/ek w opisanych poniżej obszarach. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p. Magdaleną Łoś z ROPS (mlos@rops.krakow.pl)

1. Obszar tematyczny: badania rynku i analiza polityk publicznych.

Zadania do wykonania: wsparcie procesu gromadzenia danych w ramach wykonywanego badania Monitoring PS w Małopolsce oraz wsparcie w procesie weryfikacji i analizy danych w zgromadzonych w bazie danych.

Wymiar czasowy: 15 h tygodniowo w okresie 1 miesiąca (grudzień).

Warunek: ukończony kurs wielowymiarowej analizy danych, znajomość programu SPSS

2. Obszar tematyczny: system zabezpieczenia społecznego.

Zadania do wykonania: zapoznanie się z przepisami ustaw w obszarze zapewnienia właściwej realizacji zadań, zapoznanie się z postepowaniem administracyjnym w koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego tj. aktami prawnymi z zakresu postepowania administracyjnego koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, współpraca z pracownikiem koordynującym w/w zadania.

Wymiar czasowy: 4 h dziennie w okresie 1 miesiąca (grudzień).

3. Obszar tematyczny: szkolenia, seminaria oraz konferencje

Zadania do wykonania: pomoc przy organizacji szkoleń i seminariów prowadzonych przez Dział Polityki Społecznej ROPS, opracowanie dokumentacji dot. szkoleń i seminariów ( np. wypisywanie zaświadczeń, kserowanie dokumentów), udział w projektach i pomoc w przygotowaniu gali Samorząd Równych Szans, Miejsce Przyjazne Seniorom.

Wymiar czasowy: 4 h dziennie w okresie 1 miesiąca (grudzień).

4. Obszar tematyczny: projekt „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem"

Zadania do wykonania: zapoznanie się z założeniami projektu oraz 8 projektów dofinansowanych; wsparcie procesu gromadzenia danych w ramach projektu oraz wsparcie w procesie weryfikacji i analizy danych już zgromadzonych; opracowanie narzędzi do monitorowania wskaźników w realizowanych projektach;

Wymiar czasowy: 4 h dziennie w okresie 2 miesięcy (grudzień 2013 r. i styczeń 2014 r.)

Data opublikowania: 02.12.2013