"No, bunt!- 25 lat po transformacji"

KNSS UJ serdecznie zaprasza na debatę "No, bunt!- 25 lat po transformacji"- jedyne w swoim rodzaju spotkanie, podczas którego o transformacji dyskutować będą: polski raper Bilon, Joanna Duda-Gwiazda- legendarna działaczka Solidarności, oraz Paweł Demirski- dramaturg i członek zespołu Krytyki Politycznej.

Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia 2014 r. o godz. 17 w Klubie Wersalik (Ośrodek Kultury Kraków- Nowa Huta, os. Ogrodowe 15).

NO, BUNT!- 25 LAT PO TRANSFORMACJI

Co znaczy współcześnie buntować się? Czy po 25 latach transformacji społeczno-gospodarczej w Polsce bunt nie stał się kolejnym sloganem reklamowym, który służyć ma wzmożeniu konsumpcji? Jak osoby, które kilkadziesiąt lat temu podjęły walkę z autorytarnym reżimem postrzegają ówczesną kontestacje?

Koło Naukowe Studentów i Studentek Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprosiło do debaty "No, Bunt!" Macieja "Bilona" Bilkę, Pawła Demirskiego oraz Joannę Dudę-Gwiazdę.

Chcemy zestawić ze sobą poszczególne doświadczenia buntu, które przez każdego z panelistów realizowane były w odmiennych obszarach życia społecznego i odpowiedzieć na pytanie, co te perspektywy łączy, a czym się od siebie różnią.

Maciej "Bilon" Bilka - Polski raper. Związany z hiphopową formacją Hemp Gru. Założyciel firmy odzieżowej i wytwórni HEMP REC.

Paweł Demirski - Dramaturg. Zwycięzca, wraz z Moniką Strzępką, międzynarodowego festiwalu teatralnego Boska Komedia 2010 w Krakowie. Członek zespołu Krytyki Politycznej.

Joanna Duda-Gwiazda - Legendarna działaczka "Solidarności". Dama Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski. Do dziś aktywna publicystka i uczestniczka życia społecznego.

Moderatorka debaty: Daria Gosek

Dojazd do klubu Wersalik (przystanek Os. na Skarpie i 150 metrów pieszo): Tramwaje: 10, 16. Autobusy:123, 153, 193. WSTĘP WOLNY Oraz link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/414412758700176/ .

Data opublikowania: 28.03.2014