Festiwal Nauki 2014

Serdecznie zapraszamy na XIV Festiwal Nauki, który w tym roku odbędzie się pod hasłem "Z NAUKĄ PRZEZ WIEKI". Festiwal Nauki w Krakowie trwać będzie od 21 do 24 maja br. Na stoisko Instytutu Socjologii UJ na Rynku Głównym zapraszamy w piątek, 23 maja w godzinach 11.00-18.00. Zaplanowaliśmy niespodzianki i konkursy zarówno dla małych, jak i dużych miłośników socjologii (m.in. testy konsumenckie, socjologiczne koło fortuny, kopalnia wiedzy itp.).

W tym roku Festiwal rozpocznie "Bieg po wiedzę", który odbędzie się 21 maja 2014 r. na krakowskich Błoniach. W biegu uczestniczyć będą reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, uczelni wyższych. Nie zabraknie również koncertu inauguracyjnego przygotowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie oraz spektaklu na zakończenie Festiwalu, przygotowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Centrum wydarzeń w postaci Festynu Nauki zlokalizowane będzie tradycyjnie na płycie Rynku Głównego w Krakowie oraz na terenie Collegium Medicum UJ, przy ul. Św. Anny 12. Przez trzy dni, tj. od czwartku (22 maja) do soboty (24 maja) od godziny 11.00 do 18.00 (UWAGA w sobotę do godz. 17.00), Rynek Główny w Krakowie zamieni się w "naukowe miasteczko namiotowe".

Szczegółowe informacje o Festiwalu dostępne są na stronie: http://festiwalnauki.ur.krakow.pl/index.php/pl/.

Data opublikowania: 20.05.2014