"Srebro" w Rankingu "Perspektyw" 2014!

Z wielką radością informujemy, że nasza socjologia zajęła II miejsce w dorocznym rankingu miesięcznika "Perspektywy" oraz "Rzeczpospolitej". W rankingu brano pod uwagę m.in. takie kryteria jak: preferencje pracodawców, ocena przez kadrę akademicką, publikacje i cytowania. Cieszymy się, że zajęliśmy II miejsce w tak prestiżowym rankingu, co potwierdza naszą mocną i wysoką pozycję w kraju.

Jak piszą autorzy rankingu kierunków: "Adresatami tego rankingu są przede wszystkim kandydaci na studia: uczniowie liceów i techników, zwłaszcza z klas maturalnych, którzy muszą podjąć decyzję dotyczącą dalszego kształcenia a także absolwenci studiów pierwszego stopnia, poszukujący dla siebie atrakcyjnej ścieżki dalszej edukacji".

Szczegółowe informacje o rankingu naszego kierunku dostępne są na stronie "Perspektyw".

W rankingu ogólnym uniwersytetów Uniwersytet Jagielloński zdobył II miejsce.

Data opublikowania: 21.05.2014