Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na dyskusję wokół zdrowia psychicznego w Instytucie Socjologii UJ

Pół roku temu podczas jednej z Rad Instytutu zaczęliśmy (oczywiście nie po raz pierwszy) sygnalizować niepokojące nas trudności emocjonalne studentek oraz studentów. Stan zatroskania łączył się z potrzebą dyskusji wokół pytania: w jaki sposób instytutowa wspólnota może odpowiedzieć na potrzeby związane ze zdrowiem psychicznym osób studiujących? Zapraszamy na debatę, której celem jest kontynuacja podjętej problematyki! Termin i miejsce spotkania: 11 maja 2023 r., godz. 12:00 - 13:30 Czytelnia Biblioteki IS UJ
więcej o Zaproszenie na dyskusję wokół zdrowia psychicznego w Instytucie Socjologii UJ
studenci doktoranci pracownicy

Zajęcia w formie zdalnej w dniach 4-5 maja br.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Władz Dziekańskich w dniach 4 i 5 maja (czwartek i piątek), zajęcia w Instytucie Socjologii UJ będą odbywały się w formie zdalnej.
więcej o Zajęcia w formie zdalnej w dniach 4-5 maja br.
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na spotkanie pt. "Transformacja energetyczna. Aspekty temporalne"

Oddział krakowski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego we współpracy z Instytutem Socjologii UJ zapraszają na dyskusję w ramach cyklu Wieczory Socjologiczne pt. Socjologia kryzysu // Transformacja energetyczna. Aspekty temporalne. 27 kwietnia 2023 roku, godz. 18:00 Instytut Socjologii UJ ul. Grodzka 52, Kraków sala 79 (II piętro) W kolejnej odsłonie mini-serii Socjologia kryzysu zapraszamy do dyskusji na temat transformacji energetycznej jako trwającego procesu przemian społeczno-technologicznych, z którymi wiążą się oczekiwania co do decyzji, wyobrażenia technologii, odczuwane kryzysy i niepewności. W tym kontekście postawimy pytania o różne koncepcje czasu, miejsce nauki w społeczeństwie funkcjonalnie zróżnicowanym i pojęcia kryzysu. Ambitnym zamierzeniem będzie otwarcie pola do rozmowy o świecie posttransformacyjnym.
więcej o Zaproszenie na spotkanie pt. "Transformacja energetyczna. Aspekty temporalne"
pracownicy

Ogłoszenie wspólnego konkursu POB FutureSoc i POB qLife

Ogłoszenie konkursu na wsparcie współpracy interdyscyplinarnej pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim (ID.UJ) Interdyscyplinarna współpraca między dziedzinami nauk medycznych, nauk o zdrowiu i nauk społecznych. Konkurs realizuje zadanie interdyscyplinarnej współpracy między dziedzinami nauk medycznych, nauk o zdrowiu i nauk społecznych jako działanie nr 4 w ramach programu strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim. Do konkursu mogą być zgłaszane interdyscyplinarne projekty obejmujące tematykę badawczą POB FutureSoc i POB qLife ze szczególnym uwzględnieniem tematyki powiązanej z projektem flagowym Centrum Badań Mózgu.
więcej o Ogłoszenie wspólnego konkursu POB FutureSoc i POB qLife
studenci doktoranci pracownicy

Wystawa "Pionierki profesjonalnego pielęgniarstwa ze Śląskiego Ewangelickiego Domu Sióstr w Cieszynie i Bielsku. Zapomniane ewangelickie i kobiece dziedzictwo"

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy zatytułowanej Pionierki profesjonalnego pielęgniarstwa ze Śląskiego Ewangelickiego Domu Sióstr w Cieszynie i Bielsku. Zapomniane ewangelickie i kobiece dziedzictwo przygotowanej przez prof. dr hab. Grażynę Kubicę-Heller, która podczas wydarzenia wygłosi także wykład wprowadzający. Środa, 8 marca 2023 roku, godz. 16:00 Instytut Religioznawstwa UJ Wystawa prezentuje kulturową historię ewangelickiego diakonatu Schlesisches Evangelisches Schwesternhaus. Była to jedna z pierwszych możliwości kariery zawodowej kobiet na Śląsku Cieszyńskim. Diakonat został powołany do życia w 1892 roku razem z Powszechnym Szpitalem Zboru Ewangelickiego Cieszyńskiego. Dzięki pracy profesjonalnych diakonis-pielęgniarek jego
więcej o Wystawa "Pionierki profesjonalnego pielęgniarstwa ze Śląskiego Ewangelickiego Domu Sióstr w Cieszynie i Bielsku. Zapomniane ewangelickie i kobiece dziedzictwo"