Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

studenci doktoranci pracownicy

Społeczność akademicka UJ gra na jubileuszowym 30. Finale WOŚP

26.01.2022
Szanowni Państwo, w niedzielę 30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane są dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Kolejny już raz na Uniwersytecie działać będzie Sztab WOŚP #2334 Sztab WOŚP Kraków, który będzie mieć swoją siedzibę w budynku Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ, ul. Ingardena 6. Na stoisku promocyjnym w Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15 znajduje się skarbonka WOŚP, do której można wrzucać datki. Społeczność akademicka Uniwersytetu
więcej o Społeczność akademicka UJ gra na jubileuszowym 30. Finale WOŚP
doktoranci pracownicy

Zaproszenie do zgłaszania propozycji referatów na XVIII Zjazd Socjologiczny

24.01.2022
Szanowni Państwo, zapraszamy do zgłaszania propozycji referatów do grup tematycznych XVIII Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego w Warszawie. Lista grup jest dostępna na stronie Zjazdu: https://zjazdpts.pl/grupy-tematyczne/ ​Zjazd odbędzie się pod hasłem Społeczeństwo przyszłości. Rekompozycje. Jego uczestniczki i uczestnicy podejmą refleksję nad najważniejszymi doświadczeniami i zjawiskami rozgrywającymi się dzisiaj, po to, by zrozumieć, co niosą dla przyszłości. Rada Programowa i Komitet Organizacyjny XVIII OZS pragnąc zagwarantować maksymalną różnorodność perspektyw na sesjach plenarnych, semiplenarnych, sympozjach i grupach tematycznych przeznaczyła specjalny czas w programie Zjazdu grupom zgłoszonym przez Sekcje PTS i grupom międzysekcyjnym. Są to grupy organizowane przez pojedyncze Sekcje lub grupy Sekcji, ale otwarte dla wszystkich zainteresowanych problematyką, którą zajmują się Sekcje PTS.
więcej o Zaproszenie do zgłaszania propozycji referatów na XVIII Zjazd Socjologiczny
studenci doktoranci pracownicy

Sekcja Socjologii Nauki PTS: Zaproszenie na spotkanie o kształceniu socjologicznym w Polsce

24.01.2022
Szanowni Państwo, Sekcja Socjologii Nauki PTS zaprasza na spotkanie dotyczące kształcenia socjologicznego w Polsce. Dominik Antonowicz i Krzysztof Wasielewski z Katedry Badań nad Nauką i Szkolnictwem Wyższym UMK w Toruniu przedstawią referat pt. Proces boloński a socjalizacja studentów do akademickich wspólnot plemiennych. Analiza wzorów mobilności pomiędzy I i II stopniem kształcenia. Po wystąpieniu przewidujemy dyskusję nad przemianami kształcenia a także nad przyszłością środowiska socjologicznego w Polsce. Seminarium odbędzie się 2 lutego (środa) o godz. 17.00 na platformie Zoom
więcej o Sekcja Socjologii Nauki PTS: Zaproszenie na spotkanie o kształceniu socjologicznym w Polsce
doktoranci pracownicy

Konkurs na stanowisko ASYSTENTA w grupie pracowników badawczych w ramach projektu "Program Pozytywnego Zdrowia"

24.01.2022
REKTOR Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko ASYSTENTA w grupie pracowników badawczych w Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ na Wydziale Filozoficznym w zakresie związanym z realizacją projektu pt. "Program Pozytywnego Zdrowia" finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu POLS (el. PSP: Z/IPZ/00348) Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:
więcej o Konkurs na stanowisko ASYSTENTA w grupie pracowników badawczych w ramach projektu "Program Pozytywnego Zdrowia"
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Zaproszenie na wykład Profesor Mirosławy Grabowskiej pt. "Młodzi idą. Zmiany religijności społeczeństwa polskiego"

24.01.2022
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wykład Profesor Mirosławy Grabowskiej pt. Młodzi idą. Zmiany religijności społeczeństwa polskiego, który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ – serii spotkań on-line z wybitnymi przedstawicielkami i przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie. Kilka słów o wykładzie: Obecnie nie zadaje się już pytania, „czy” religijność społeczeństwa polskiego się zmienia, bo dokumentują to liczne badania, także badania CBOS, które będą tu analizowane. Pytamy raczej „jak” i „dlaczego” to się dzieje: na czym ten proces polega, jakie są jego mechanizmy, jakie czynniki go przyspieszają.
więcej o Zaproszenie na wykład Profesor Mirosławy Grabowskiej pt. "Młodzi idą. Zmiany religijności społeczeństwa polskiego"