Dlaczego warto studiować w Instytucie Socjologii UJ?

JESTEŚMY W CENTRUM

Instytut Socjologii UJ to centrum krakowskiej socjologii i jeden z najważniejszych ośrodków naukowych w kraju w tej dziedzinie. Realizujemy ważne i aktualne projekty badawcze. To także miejsce chętnie odwiedzane przez znanych socjologów z kraju i ze świata (w ostatnich latach gościliśmy m.in. Anthony'ego Giddensa, Jeffreya Alexandra, Neila Smelsera, Komitet Wykonawczy International Sociological Association).

Każdy tydzień w Instytucie Socjologii przynosi nowe spotkania i dyskusje. (zob. cykl „Socjologia w centrum"). Swoje przestrzenie otwieramy także na debaty studenckie, przygotowe np. przez sekcje Koła Naukowego.

Jesteśmy w centrum także dosłownie - w połowie drogi między Rynkiem Głównym a Wawelem, tuż obok najważniejszych miejsc w Krakowie, krok od klimatycznych kawiarni, gdzie w przerwie zajęć wypijesz dobrą kawę.

OBSERWUJEMY RYNEK PRACY

Kładziemy nacisk na umiejętności badawcze studentów; uczymy, jak zaplanować, przygotować i przeprowadzić różnego typu badania socjologiczne oraz jak przedstawić ich wyniki odbiorcom; to cenią w naszych absolwentach pracodawcy!

Wspólnie ze studentami realizujemy projekty badawcze i doradcze dla firm, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych; wiemy, że socjologii i pracy socjalnej najskuteczniej uczy się przez doświadczenie!

Współpracujemy z cenionymi firmami i instytucjami w zakresie praktyk studenckich (m.in. Grupa RMF, Urząd Marszałkowski, Siemacha, firmy badawcze itp.).

DBAMY O JAKOŚĆ

W ostatnim rankingu "Perspektyw" nasze studia socjologiczne zajęły II miejsce; w Krakowie i południowej Polsce jesteśmy bezkonkurencyjni.

Nasi wykładowcy to specjaliści cenieni w kraju i na świecie; realizują projekty oraz doradzają firmom i instytucjom, a swoim eksperckim doświadczeniem dzielą się ze studentami w ramach zajęć.

Jakość naszych zajęć monitorujemy dodatkowo za pomocą ankiet wypełnianych przez studentów pod koniec każdego semestru.

LUBIMY MIĘDZYNARODOWY KLIMAT

Oferujemy ponad 100 stypendiów zagranicznych w 19 krajach Europy (studia w języku angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim itp.).

Na zajęciach w Instytucie gościmy studentów Erasmusa z całej Europy oraz zagranicznych profesorów, którzy odwiedzają nas z eksperckimi wykładami.

 

UCZYMY PRZYSZŁYCH SPECJALISTÓW

Poznaj losy naszych absolwentów i absolwentek: