Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyniki sortowane według etykiety: doktoranci

Aktualności

Zaproszenie do współpracy w projekcie badawczym "Przyszłość bez krat"

09.03.2023
Serdecznie zapraszamy Studentów i Studentki oraz Doktorantów i Doktorantki Uniwersytetu Jagiellońskiego do współpracy w projekcie badawczym PRZYSZŁOSĆ BEZ KRAT realizowanym w ramach Centrum Behaviour in Crisis Lab. Program Strategiczny Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykonawcą projektu jest zespół badawczy Zakładu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji w Instytucie Pedagogiki UJ. Cele projektu: określenie czynników ryzyka powtórnego konfliktu z prawem określenie strategii oddziaływania resocjalizacyjnego redukujących powtórny konflikt z prawem. Podstawą działań jest identyfikacja, selekcja i synteza opublikowanych w Polsce rezultatów studiów empirycznych prowadzonych w okresie 1965-2015. Co oferujemy? pracę w dynamicznym zespole naukowców: pedagogów resocjalizacji i psychologów
więcej o Zaproszenie do współpracy w projekcie badawczym "Przyszłość bez krat"

Targi Pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim 2023

06.03.2023
Zapraszamy do udziału w nadchodzących wiosennych Targach Pracy organizowanych przez Biuro Karier Uniwersytetu Jagiellońskiego! Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 marca 2023 roku. W tej edycji zapraszamy na spotkania stacjonarne i online. Łącznie 38 wystawców z różnych branż, punkt konsultacji CV oraz 4 prelekcje ekspertów i ekspertek.
więcej o Targi Pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim 2023

Wystawa "Pionierki profesjonalnego pielęgniarstwa ze Śląskiego Ewangelickiego Domu Sióstr w Cieszynie i Bielsku. Zapomniane ewangelickie i kobiece dziedzictwo"

06.03.2023
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy zatytułowanej Pionierki profesjonalnego pielęgniarstwa ze Śląskiego Ewangelickiego Domu Sióstr w Cieszynie i Bielsku. Zapomniane ewangelickie i kobiece dziedzictwo przygotowanej przez prof. dr hab. Grażynę Kubicę-Heller, która podczas wydarzenia wygłosi także wykład wprowadzający. Środa, 8 marca 2023 roku, godz. 16:00 Instytut Religioznawstwa UJ Wystawa prezentuje kulturową historię ewangelickiego diakonatu Schlesisches Evangelisches Schwesternhaus. Była to jedna z pierwszych możliwości kariery zawodowej kobiet na Śląsku Cieszyńskim. Diakonat został powołany do życia w 1892 roku razem z Powszechnym Szpitalem Zboru Ewangelickiego Cieszyńskiego. Dzięki pracy profesjonalnych diakonis-pielęgniarek jego
więcej o Wystawa "Pionierki profesjonalnego pielęgniarstwa ze Śląskiego Ewangelickiego Domu Sióstr w Cieszynie i Bielsku. Zapomniane ewangelickie i kobiece dziedzictwo"

Socjologia kryzysu: społeczne odpowiedzi na wojnę w Ukrainie

03.03.2023
Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Socjologii UJ zapraszają na spotkanie naukowe i dyskusję w ramach cyklu Wieczory socjologiczne: Socjologia kryzysu: społeczne odpowiedzi na wojnę w Ukrainie. Prowadzenie: Andrzej Bukowski (OK PTS, Instytut Socjologii UJ) Kiedy? Czwartek, 16 marca 2023 roku, godz. 18:00 Gdzie? Instytut Socjologii UJ, Grodzka 52, sala 79 (II piętro) W spotkaniu udział wezmą: Małgorzata Felińska, Inwazja Rosji na Ukrainę w doświadczeniu polskich i ukraińskich studentów W prezentacji podejmiemy problem uobecniania się wojny w życiu społecznym w miejscach leżących poza strefą bezpośrednich działań wojennych.
więcej o Socjologia kryzysu: społeczne odpowiedzi na wojnę w Ukrainie

FORUM IS UJ: Naród polski - etniczny czy obywatelski?

28.02.2023
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu FORUM IS UJ, które odbędzie się 9 marca 2023 roku (czwartek) o godzinie 10:00 w Czytelni Biblioteki Instytutu Socjologii UJ. Będziemy mieć przyjemność wysłuchać wystąpienia prof. dr hab. Marka Kuci zatytułowanego Naród polski - etniczny czy obywatelski? Zapowiedź wystąpienia: W literaturze akademickiej i publicystyce oraz w świadomości potocznej rozpowszechnione jest przekonanie, że Polacy są narodem etnicznym, a nie obywatelskim. Ten główny nurt reprezentują najwybitniejsi badacze-teoretycy narodów i nacjonalizmów.
więcej o FORUM IS UJ: Naród polski - etniczny czy obywatelski?

Przedłużona rejestracja na Jubileuszową Konferencję TYGIEL 2023 "Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju"

24.02.2023
Szanowni Państwo, z uwagi na liczne prośby przedłużamy rejestrację udziału na jubileuszową Konferencję Naukową TYGIEL 2023 Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju. Rejestracja zostanie zamknięta już 2 marca 2023 roku. Spotkanie odbędzie się 23 - 26 marca 2023 roku w formie hybrydowej (Lublin/online). CELE KONFERENCJI inspiracja do nawiązania współpracy integracja pracowników naukowych, doktorantów i studentów wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami
więcej o Przedłużona rejestracja na Jubileuszową Konferencję TYGIEL 2023 "Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju"

Otwarta rekrutacja na stanowisko dla początkującego badacza/czki w IBC Advisory S.A.

23.02.2023
Studenci i Studentki! Absolwenci i Absolwentki! Zachęcamy Was do zapoznania się z poniższym komunikatem dot. otwartej rekrutacji na stanowisko dla początkującego badacza/czki agencji badawczej IBC Advisory. Może wśród Was znajdzie się osoba zainteresowana? IBC Advisory S.A. otwiera rekrutację na stanowisko Konsultanta/ki. Serdecznie zapraszamy osoby stawiające swoje pierwsze kroki w branży badawczej i doradczej! IBC Advisory S.A. świadczy usługi badawcze dla kluczowych instytucji sektora publicznego. Naszymi klientami m.in. są: ministerstwa, spółki Skarbu Państwa, Polska Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowy Bank Polski, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Instytut Badań Edukacyjnych.
więcej o Otwarta rekrutacja na stanowisko dla początkującego badacza/czki w IBC Advisory S.A.

Opportunities: Doctoral Researcher Positions

22.02.2023
12 Exciting Marie-Sklodowska Curie Doctoral Researcher Positions on Ageing, Place and Home HOMeAGE is a new and exciting EU funded doctoral training network on 'Advancing Research and Training on Ageing, Place and Home’ that address these research-policy deficits. HOMeAGE involves a nine-country collaboration between leading research units, major intergovernmental organisations, international civil society actors and governmental and non-governmental organisations. HOMeAGE aims to institute an interdisciplinary, intersectoral, and international programme of doctoral training and research that drives the development of new leaders in excellence for the advancement of evidence-based innovation on ageing in place.
więcej o Opportunities: Doctoral Researcher Positions

Zaproszenie na warsztaty dotyczące zdrowia psychicznego dla osób studenckich IS UJ

20.02.2023
Zdrowie psychiczne jest kluczowym aspektem naszego ogólnego samopoczucia i nadszedł czas, abyśmy zaczęli traktować je priorytetowo! Ważne jest, aby zrozumieć, że może ono znacznie wpłynąć na nasze codzienne funkcjonowanie i relacje. Zapraszamy Cię na zbliżające się warsztaty, podczas których wysłuchamy Cię, wspólnie zbadamy podstawowe przyczyny stresu, niepokoju i postaramy się znaleźć rozwiązania. Opuścisz warsztat wyposażony w wiedzę i kontakty, które mogą cię wzmocnić i być pomocne! To wyjątkowa okazja, aby połączyć się z innymi, dzielić się doświadczeniami i wspierać się nawzajem w bezpiecznej i nieoceniającej przestrzeni. Nie przebywaj dłużej w ciszy. Dołącz do nas i bądź częścią społeczności, która rozumie i wspiera się nawzajem!
więcej o Zaproszenie na warsztaty dotyczące zdrowia psychicznego dla osób studenckich IS UJ

CRIMINALISATION AND CITIZENSHIP - zaproszenie do udziału w seminarium poświęconym kryminalizacji i obywatelstwu

07.02.2023
REGISTRATION NOW OPEN, FEB 22nd - 23rd, Kraków (Poland) and online (MsTeams) THEMATIC SEMINAR: CRIMINALISATION AND CITIZENSHIP Extending beyond narrow, legal conceptualisations of citizenship, this two-day seminar offers a critical reflection on citizenship in terms of responsibilities, subjectivities and the logics regulating access to, and the content of, rights and entitlements. It asks about shifting forms of belonging and state-citizen relations in the context of expanding criminalisation - understood broadly as the application of criminal law, crime control measures and imaginaries of (il)legality in the management of discourses, practices and populations.
więcej o CRIMINALISATION AND CITIZENSHIP - zaproszenie do udziału w seminarium poświęconym kryminalizacji i obywatelstwu