Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

aktualności studenci doktoranci pracownicy

Wybitny antropolog w IS UJ

Zapraszamy na wykład jednego z najwybitniejszych współczesnych antropologów - prof. Timothy Ingolda z Uniwersytetu w Aberdeen. Tytuł wykładu „TO HUMAN IS A VERB". Wykład odbędzie się 2 grudnia o godz. 17.00 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (Grodzka 52, sala 79). Jest on częścią Kolokwiów Antropologicznych Polskiego Instytutu Antropologii organizowanych we współpracy z Instytutem Socjologii UJ
więcej o Wybitny antropolog w IS UJ
aktualności

"Mężczyźni, przemoc i przeciwdziałanie przemocy..."

Zakład Badań Problemów Ludnościowych Instytutu Socjologii UJ, Fundacja Autonomia oraz Towarzystwo Interwencji Kryzysowej zapraszają do udziału w seminarium „MĘŻCZYŹNI, PRZEMOC I PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY POPRZEZ PRACĘ ZE SPRAWCAMI – MIĘDZY TEORIĄ A PRAKTYKĄ"
więcej o "Mężczyźni, przemoc i przeciwdziałanie przemocy..."
aktualności studenci

Spacer badawczy z seniorami i seniorkami

Stowarzyszenie "Pracownia Obywatelska" zaprasza studentów i studentki socjologii do udziału w spacerze badawczym w charakterze osób prowadzących grupy. Spacery badawcze będą realizowane w ramach projektu "Seniorzy Decydują". Planowane jest utworzenie 4-5 grup spacerowych. W każdej z grup powinna się znaleźć jedna osoba notująca i jedna sporządzająca dokumentację fotograficzną.
więcej o Spacer badawczy z seniorami i seniorkami
aktualności

Prof. P. Sztompka dla Uniwersytetu w Berkeley

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, jakiego prof. dr hab. Piotr Sztompka udzielił Uniwersytetowi w Berkeley. Rozmowa z prof. Sztompką jest częścią cyklu wywiadów pt. "Journeys Through Sociology" z Przewodniczącymi Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Przypominamy, że Pan Profesor sprawował tę prestiżową funkcję w latach 2002-2006.
więcej o Prof. P. Sztompka dla Uniwersytetu w Berkeley
aktualności pracownicy

Call for papers – konferencja energetyczna

Do 15 grudnia można przesyłać propozycje abstraktów na międzynarodową konferencję „Energy Transitions as Societal Transitions: Challenges for the Present and the Future", która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2014 r. w Instytucie Socjologii UJ. Konferencja organizowana jest przez IS UJ we współpracy z ISA (RN 12) i ESA (RC 24). Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są na stronie
więcej o Call for papers – konferencja energetyczna
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Wykład prof. Juraja Buzalki

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Juraja Buzalki z Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie pt. "Wine Tasting and Distinct Consumption in Slovakia", który odbędzie się 18 listopada (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Zakładzie Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii UJ.
więcej o Wykład prof. Juraja Buzalki
aktualności studenci

Czy biznes może służyć innym?

Sekcja Socjologii Krytycznej KNSS UJ zaprasza na jedyne spotkanie z założycielem firmy Not Just Shop, Łukaszem Kalicińskim, które odbędzie się 15 listopada 2013 o godzinie 10 w sali 61 w Instytucie Socjologii przy ul. Grodzkiej 52. Dowiesz się skąd pomysł na stworzenie biznesu, który zarabia po to, by pomagać.
więcej o Czy biznes może służyć innym?
aktualności studenci

Współpraca z Grupą RMF - spotkanie dla studentów

Jeśli chcesz współpracować z prawdziwym biznesem medialnym, przyjdź na spotkanie z Grupą RMF. 14 listopada 2013(czwartek), godz. 16:30, Sala kominkowa (Biblioteka IS UJ).
więcej o Współpraca z Grupą RMF - spotkanie dla studentów
aktualności studenci doktoranci

Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza

Zakład Socjologii Struktur Społecznych IS UJ zaprasza na otwarte zabranie naukowe w dniu 21 listopada (czwartek) b.r. w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56 (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52 w Krakowie, I piętro). W trakcie zebrania referat pt. Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza w socjologii wygłosi mgr Tomasz Leśniak.
więcej o Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza
aktualności studenci

Warsztaty dot. przestrzeni publicznej

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach studenckich pt. "Jak aranżować przestrzeń publiczną nie tracąc jej tożsamości?". Warsztaty organizowane są w ramach międzynarodowego programu USER (w Krakowie realizowanego przez Urząd Miasta Krakowa dla dzielnicy Azory), we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Instytutem Socjologii UJ.
więcej o Warsztaty dot. przestrzeni publicznej