Wyniki sortowane według etykiety: pracownicy

"Pytania o Ukrainę: rewolucja i co dalej?"

20.03.2014
Instytut Socjologii UJ i "Nowa Europa Wschodnia" zapraszają na debatę pt.: "Pytania o Ukrainę: rewolucja i co dalej?", która odbędzie się 18 marca (wtorek) o godz. 18.00 w Sali Kominkowej (czytelnia) Instytutu Socjologii UJ
więcej o "Pytania o Ukrainę: rewolucja i co dalej?"

"Miasta bez charakteru? Polskie miasta w perspektywie teorii scen"

13.03.2014
Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na otwarte zebranie naukowe, w trakcie którego dr Marta Klekotko wygłosi referat pt. "Miasta bez charakteru? Polskie miasta perspektywie teorii scen". Spotkanie odbędzie się 20 marca 2014 r.(czwartek) w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56 (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52)
więcej o "Miasta bez charakteru? Polskie miasta w perspektywie teorii scen"

Zaproszenie na wykład prof. Krzysztofa Frysztackiego

26.02.2014
Przypominamy, że 6 marca o godz. 18.00 w Sali Kominkowej (czytelnia IS UJ) odbędzie się wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Frysztackiego pt.: "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?". Praca socjalna jest bardzo ciekawym i wyróżniającym się przykładem faktu społecznego, który narodził się oraz rozwinął ze względu na cały wachlarz czynników obiektywnych i subiektywnych.
więcej o Zaproszenie na wykład prof. Krzysztofa Frysztackiego

Wykład Jeffreya C. Alexandra

26.02.2014
Instytut Socjologii UJ zaprasza na wykład mistrzowski prof. Jeffreya C. Alexandra dedykowany prof. Piotrowi Sztompce z okazji 70. urodzin. Wykład pt. "Social Crisis and Societalization: A Cultural Sociology of Boundary Tension and Civil Repair" odbędzie się 11 marca 2014 (wtorek) o godz. 16.00 w Auli Collegium Novum. Jeffrey Charles Alexander – amerykański socjolog, przedstawiciel neofunkcjonalizmu
więcej o Wykład Jeffreya C. Alexandra

Konferencja "Krakowskie powietrze dziś i jutro"

17.02.2014
Zapraszamy na konferencję pt."Krakowskie powietrze dziś i jutro – perspektywy poprawy jakości powietrza w Krakowie do roku 2018″ organizowaną w dn. 25 lutego 2014 r. przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, w hotelu Campanile przy ul. Św. Tomasza 34 w Krakowie.
więcej o Konferencja "Krakowskie powietrze dziś i jutro"

16.02.2014
W dniach 10-13 września 2014 r. Instytut Socjologii UJ organizuje konferencję sieci badawczej 'Youth and Generation' Europejskiego Stowarzyszenia Socjologicznego (ESA). Konferencja zatytułowana jest: "Negotiation, navigation, resistance - young people's agency in post-crisis reality in Europe". Zapraszamy do zgłaszania referatów w terminie do 20 marca 2014 r.
więcej o Konferencja "Negotiation, navigation, resistance - young people's agency in post-crisis reality in Europe"

Wykład "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?"

10.02.2014
Serdecznie zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Frysztackiego pt.: "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?", który odbędzie się 6 marca (czwartek) o godz. 18.00 w Sala Kominkowej (czytelnia IS UJ), ul. Grodzka 52 w Krakowie. Praca socjalna jest bardzo ciekawym i wyróżniającym się przykładem faktu społecznego, który narodził się oraz rozwinął ze względu na cały wachlarz czynników obiektywnych i subiektywnych.
więcej o Wykład "Jak i dlaczego powstała praca socjalna?"

Zaproszenie na wernisaż

04.02.2014
Już po raz drugi studenci Instytutu Socjologii UJ wzięli udział w międzybranżowych warsztatach projektowych. Wspólnie z kolegami i koleżankami z Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Krakowskiej oraz Instytutu Filozofii UJ stworzyli projekty miejskiej przestrzeni. Z przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy tych prac, który odbędzie się 6 lutego 2014 r., czwartek o godzinie 17.15, Dolny Pałac Sztuki, pl. Szczepański 4
więcej o Zaproszenie na wernisaż

Pokaz filmu "Kraków miastem bez barier?"

21.01.2014
Zapraszamy na pokaz filmu pt. "Kraków miastem bez barier?" (w wersjach z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem na PJM), który został przygotowany przez studentów i studentki socjologii UJ. Pokaz odbędzie się 29 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w Audytorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33, sala wystawowa A. Przez wiele miesięcy badaczki z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadziły wywiady z osobami z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową i słuchową.
więcej o Pokaz filmu "Kraków miastem bez barier?"

Spotkania wokół książek

12.01.2014
Zakład Antropologii Społecznej zaprasza na otwarte zebranie naukowe w dniu 9 stycznia o godz. 15.00, pok. 53 (IS UJ, ul. Grodzka 52). W trakcie zebrania dr Samuel Nowak przedstawi swoją książkę pt. "Seksualny kapitał", wydaną przez Universitas
więcej o Spotkania wokół książek