Wyniki sortowane według etykiety: pracownicy

Wybitny antropolog w IS UJ

29.11.2013
Zapraszamy na wykład jednego z najwybitniejszych współczesnych antropologów - prof. Timothy Ingolda z Uniwersytetu w Aberdeen. Tytuł wykładu „TO HUMAN IS A VERB". Wykład odbędzie się 2 grudnia o godz. 17.00 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (Grodzka 52, sala 79). Jest on częścią Kolokwiów Antropologicznych Polskiego Instytutu Antropologii organizowanych we współpracy z Instytutem Socjologii UJ
więcej o Wybitny antropolog w IS UJ

Wybitny antropolog w IS UJ

21.11.2013
więcej o Wybitny antropolog w IS UJ

Call for papers – konferencja energetyczna

17.11.2013
Do 15 grudnia można przesyłać propozycje abstraktów na międzynarodową konferencję „Energy Transitions as Societal Transitions: Challenges for the Present and the Future", która odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2014 r. w Instytucie Socjologii UJ. Konferencja organizowana jest przez IS UJ we współpracy z ISA (RN 12) i ESA (RC 24). Szczegółowe informacje o konferencji dostępne są na stronie
więcej o Call for papers – konferencja energetyczna

Wykład prof. Juraja Buzalki

14.11.2013
Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Juraja Buzalki z Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie pt. "Wine Tasting and Distinct Consumption in Slovakia", który odbędzie się 18 listopada (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Zakładzie Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii UJ.
więcej o Wykład prof. Juraja Buzalki

21.10.2013
Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na otwarte zabranie naukowe w dniu 17 października (czwartek) b.r. w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56 (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52 w Krakowie, I piętro). W trakcie zebrania referat pt. "Opozycja – Solidarność – podziemie. Próba teoretycznego ujęcia doświadczenia opozycyjnych ruchów społecznych w ostatniej dekadzie PRL" wygłosi dr Adam Mielczarek.
więcej o "Opozycja – Solidarność – podziemie". Otwarte zebranie Zakładu Socjologii Struktur Społecznych

Wystawa zdjęć "Terra incognita"

18.10.2013
Od 14 października w IS UJ dostępna będzie wystawa zdjęć pt. "Terra Incognita", stworzona przez streetworkerów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, fotografa Mirosława Mrozika i osoby bezdomne. Składa się z dwóch części: portretów osób bezdomnych wraz z ich hobby...
więcej o Wystawa zdjęć "Terra incognita"

Zaproszenie do publikowania w książce

22.08.2013
Zapraszamy do nadsyłania propozycji tekstów do powstającej monografii poświęconej brytyjskim studiom kulturowym. Przed publikacją stawiamy dwa cele. Po pierwsze interesuje nas rekonstrukcja recepcji i obiegu dorobku British Cultural Studies w rodzimej humanistyce. Cel drugi i nadrzędny to próba twórczego i kompleksowego przeszczepienia perspektywy studiów kulturowych do badań nad rodzimą kulturą popularną.
więcej o Zaproszenie do publikowania w książce

20.06.2013
Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Socjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz "Stan Rzeczy" - czasopismo naukowe zapraszają do udziału w konferencji pt.:"Kultury kontestacji - dziedzictwo kontrkultury i nowe ruchy społecznego sprzeciwu", która odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2013 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.
więcej o konferencja: "Kultury kontestacji - dziedzictwo kontrkultury i nowe ruchy społecznego sprzeciwu"

20.06.2013
Do 15 lipca można składać propozycja abstraktów na konferencję "Writing Literature, Reading Society. Power, Politics and Economy in Contemporary Literary Production", która odbędzie się 28-29 października 2013.
więcej o call for papers: "Writing Literature, Reading Society. Power, Politics and Economy in Contemporary Literary Production"

Wykład otwarty z psychometrii

14.06.2013
Zapraszamy Państwa na wykład otwarty z psychometrii, który wygłosi profesor Wim van der Linden. Wykład jest kolejnym z serii wykładów psychometrycznych, które w Krakowie prezentują najwyższej klasy światowi psychometrycy w ramach programu studiów "Pomiar Edukacyjny", realizowanych w Instytucie Socjologii UJ