Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

aktualności studenci

IV Maraton Krytyczny

Sekcja Socjologii Krytycznej KNSS UJ zaprasza na IV Maraton Krytyczny, który odbędzie się w dniach 28-30.03.2014 w Domu Pracy Twórczej "STASIN" w Rabce-Zdroju.Ideą Maratonu Krytycznego jest pogłębienie perspektywy socjologicznej, a także poszerzenie jej o przemyślenia studentek i studentów innych kierunków. Do udziału zapraszamy osoby będące obecnie na studiach licencjackich i/lub magisterskich
więcej o IV Maraton Krytyczny
aktualności

Rozmowa w Radiu Kraków

Zapraszamy do posłuchania rozmowy, jaką przeprowadziło Radio Kraków z dr hab. Beatą Kowalską, Agnieszką Król i Anną Wróblewską na temat projektu i filmu "Kraków miastem bez barier?". Materiał dostępny jest na stronie Radia Kraków. Przypominamy, że film powstał w Instytucie Socjologii UJ w ramach studenckiego obozu badawczego "Kraków miastem bez barier? Osoby z niepełnosprawnościami w Krakowie".
więcej o Rozmowa w Radiu Kraków
aktualności

Trwa rejestracja na Kongres Kultury Akademickiej

Za niespełna dwa miesiące czeka nas Kongres Kultury Akademickiej, główne wydarzenie Jubileuszu 650-lecia UJ, którego inicjatorem i autorem programu jest prof. Piotr Sztompka, a głównym organizatorem dr Krzysztof Matuszek.
więcej o Trwa rejestracja na Kongres Kultury Akademickiej
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Pokaz filmu "Kraków miastem bez barier?"

Zapraszamy na pokaz filmu pt. "Kraków miastem bez barier?" (w wersjach z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem na PJM), który został przygotowany przez studentów i studentki socjologii UJ. Pokaz odbędzie się 29 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w Audytorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33, sala wystawowa A. Przez wiele miesięcy badaczki z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadziły wywiady z osobami z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową i słuchową.
więcej o Pokaz filmu "Kraków miastem bez barier?"
aktualności studenci doktoranci erasmus

Dni Erasmusa w Instytucie Socjologii UJ

Serdecznie zapraszamy na Dni Erasmusa w Instytucie Socjologii UJ, które odbędą się w dniach 21-23 stycznia 2014 (wtorek-czwartek). Każdego dnia w godzinach 10.00-13.00 na stoisku w okolicach Sekretariatu na I piętrze IS UJ będzie można uzyskać informacje na temat zasad rekrutacji na stypendium, porozmawiać ze studentami i studentkami, którzy uczestniczyli w programie Erasmus, oraz zdobyć praktyczne informacje z pierwszej ręki
więcej o Dni Erasmusa w Instytucie Socjologii UJ
aktualności

Dr A. Dziuban w radiowej Dwójce

Polecamy rozmowę z dr Agatą Dziuban, która została wyemitowana w radiowym cyklu Programu 2 PR "Skarbiec Nauki Polskiej". W rozmowie dr Dziuban z pasją opowiada o kulturowym kontekście tatuowania ludzkiego ciała. Cały materiał dostępny jest na stronie Polskiego Radia. Dr Agata Dziuban jest adiunktem w Zakładzie Antropologii Społecznej IS UJ, autorką książki "Gry z tożsamością
więcej o Dr A. Dziuban w radiowej Dwójce
aktualności doktoranci pracownicy

Spotkania wokół książek

Zakład Antropologii Społecznej zaprasza na otwarte zebranie naukowe w dniu 9 stycznia o godz. 15.00, pok. 53 (IS UJ, ul. Grodzka 52). W trakcie zebrania dr Samuel Nowak przedstawi swoją książkę pt. "Seksualny kapitał", wydaną przez Universitas
więcej o Spotkania wokół książek
aktualności doktoranci pracownicy

Zaproszenie

Zapraszamy na otwarte zebranie naukowe, w trakcie którego dr Adam Mielczarek wygłosi referat pt. "Reakcja na działania ruchu społecznego: Neo-związki lat 80. jako forma kontr-mobilizacji". Spotkanie odbędzie się 16 stycznia (czwartek) 2014 r.
więcej o Zaproszenie
aktualności pracownicy

Kongres Kultury Akademickiej

Już za trzy miesiące odbędzie się w Krakowie Kongres Kultury Akademickiej, główne wydarzenie Jubileuszu 650-lecia UJ, którego inicjatorem i autorem programu jest Profesor Piotr Sztompka, a głównym organizatorem Dr Krzysztof Matuszek.
więcej o Kongres Kultury Akademickiej
aktualności studenci doktoranci pracownicy

Życzymy...

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, miłych spotkań w gronie rodzinnym, pogody ducha, wiary, optymizmu, wytrwałości w pokonywaniu trudności, a także spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2014 Roku!
więcej o Życzymy...