Wyniki sortowane według etykiety: doktoranci

Wybitny antropolog w IS UJ

21.11.2013
Zapraszamy na wykład jednego z najwybitniejszych współczesnych antropologów - prof. Timothy Ingolda z Uniwersytetu w Aberdeen. Tytuł wykładu „TO HUMAN IS A VERB". Wykład odbędzie się 2 grudnia o godz. 17.00 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (Grodzka 52, sala 79). Jest on częścią Kolokwiów Antropologicznych Polskiego Instytutu Antropologii organizowanych we współpracy z Instytutem Socjologii UJ
więcej o Wybitny antropolog w IS UJ

Wykład prof. Juraja Buzalki

14.11.2013
Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Juraja Buzalki z Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie pt. "Wine Tasting and Distinct Consumption in Slovakia", który odbędzie się 18 listopada (poniedziałek) o godzinie 17.00 w Zakładzie Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii UJ.
więcej o Wykład prof. Juraja Buzalki

Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza

04.11.2013
Zakład Socjologii Struktur Społecznych IS UJ zaprasza na otwarte zabranie naukowe w dniu 21 listopada (czwartek) b.r. w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56 (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52 w Krakowie, I piętro). W trakcie zebrania referat pt. Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza w socjologii wygłosi mgr Tomasz Leśniak.
więcej o Analiza dyskursu jako teoria i metoda badawcza

Warsztaty „Tematy globalne – jak ciekawie i rzetelnie o nich informować?"

21.10.2013
Polska Zielona Sieć (PZS) oraz Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) zapraszają na warsztaty „Tematy globalne – jak ciekawie i rzetelnie o nich informować?", które odbędą się 25-26 października 2013 r. w Warszawie, Centrum Partnerstwa Społecznego DIALOG, ul. Limanowskiego 23.
więcej o Warsztaty „Tematy globalne – jak ciekawie i rzetelnie o nich informować?"

Nowy termin seminarium „Zaawansowane koncepcje ruchów społecznych"

13.10.2013
Uprzejmie informuję, że termin konwersatorium przeznaczonego dla doktorantów IS UJ nt. „Zaawansowane koncepcje ruchów społecznych" został zmieniony z uwagi na kolizję z obowiązkowym seminarium dla roku I. Nowy termin to wtorek, godz. 16:00 – 17:30 w pok. 58 (Zakład Socjologii Struktur Społecznych).
więcej o Nowy termin seminarium „Zaawansowane koncepcje ruchów społecznych"

21.10.2013
Zakład Socjologii Struktur Społecznych zaprasza na otwarte zabranie naukowe w dniu 17 października (czwartek) b.r. w godz. 14:30 – 16:00 w pok. 56 (Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52 w Krakowie, I piętro). W trakcie zebrania referat pt. "Opozycja – Solidarność – podziemie. Próba teoretycznego ujęcia doświadczenia opozycyjnych ruchów społecznych w ostatniej dekadzie PRL" wygłosi dr Adam Mielczarek.
więcej o "Opozycja – Solidarność – podziemie". Otwarte zebranie Zakładu Socjologii Struktur Społecznych

Wystawa zdjęć "Terra incognita"

18.10.2013
Od 14 października w IS UJ dostępna będzie wystawa zdjęć pt. "Terra Incognita", stworzona przez streetworkerów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, fotografa Mirosława Mrozika i osoby bezdomne. Składa się z dwóch części: portretów osób bezdomnych wraz z ich hobby...
więcej o Wystawa zdjęć "Terra incognita"

Dyżury w sesji poprawkowej

11.09.2013
Dyżury w sesji poprawkowej
więcej o Dyżury w sesji poprawkowej

Zaproszenie do publikowania w książce

22.08.2013
Zapraszamy do nadsyłania propozycji tekstów do powstającej monografii poświęconej brytyjskim studiom kulturowym. Przed publikacją stawiamy dwa cele. Po pierwsze interesuje nas rekonstrukcja recepcji i obiegu dorobku British Cultural Studies w rodzimej humanistyce. Cel drugi i nadrzędny to próba twórczego i kompleksowego przeszczepienia perspektywy studiów kulturowych do badań nad rodzimą kulturą popularną.
więcej o Zaproszenie do publikowania w książce

20.06.2013
Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Socjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz "Stan Rzeczy" - czasopismo naukowe zapraszają do udziału w konferencji pt.:"Kultury kontestacji - dziedzictwo kontrkultury i nowe ruchy społecznego sprzeciwu", która odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2013 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.
więcej o konferencja: "Kultury kontestacji - dziedzictwo kontrkultury i nowe ruchy społecznego sprzeciwu"