Notesy z Łukowa - spotkanie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorkami Notesów z Łukowa, mieszkankami Ośrodka dla Cudzoziemek w Łukowie, które odbędzie się 29 sierpnia o godz. 17.00 w Spółdzielni Ogniwo, ul. Paulińska 28 w Krakowie. 

W rozmowie weźmie udział Ewa Kozdraj, prezeska Stowarzyszenia "Dla Ziemi", od dziesięciu lat prowadząca działania na rzecz uchodźczyń w łukowskim ośrodku, dr Magdalena Kawa, członkini Stowarzyszenie "Dla Ziemi" oraz Pamela Bożek, artystka wizualna, inicjatorka projektu Notesy z Łukowa. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Król, doktorantka IS UJ, związana z Inicjatywą Witajcie w Krakowie // Welcome to Krakow.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji "Kobiece utopie w działaniu. 100 lat praw wyborczych kobiet" organizowanej przez Instytut Socjologii UJ.

Rozmowa skupiać się będzie wokół sytuacji ekonomicznej cudzoziemek oczekujących na nadanie statusu uchodźczyń w Polsce, między innymi wsparcia systemowego, możliwości podejmowania przez nie pracy czy rozwoju zawodowego. Jak wygląda życie codzienne z perspektywy kobiet mieszkających w "Hotelu Polonia", w którym mieści się ośrodek, dla osób ubiegających się o azyl w Polsce? Porozmawiamy też o przyjaźniach, planach na przyszłość, solidarności, rękodziele i notesach.

Notesy z Łukowa to marka powstająca od 2018 roku na terenie Ośrodka dla Cudzoziemek i Cudzoziemców. Tworzy ją grupa kobiet, które wspólnie doskonaląc techniki introligatorskie w duchu DIY pracują nad unikatowymi produktami, wykorzystując materiały pochodzące w większości z recyklingu. Pierwsza seria, licząca 43 zeszyty, zasiliła tegoroczny fundusz wakacyjny - dzięki publicznej zbiórce, a także hojności Krakowianek i Krakowian możemy gościć te wyjątkowe jedenaście kobiet i ich trzydzieścioro siedmioro dzieci. Druga seria trafiła już do sprzedaży i będzie dostępna podczas spotkania.

 

Data opublikowania: 27.08.2018
Osoba publikująca: Anna Szwed