Profesor Beata Kowalska Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich UJ

Szanowni Państwo,

z radością przyjęliśmy informację, że na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniu 25 listopada br. Profesor Beata Kowalska z Instytutu Socjologii UJ została wybrana Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich UJ. Pani Profesor jest pierwszą osobą, która będzie pełniła tę ważną funkcję.

Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia Pani Rzeczniczki, w którym przedstawiła ona swoją kandydaturę i program - nagranie opublikowane zostało przez Komisję Zakładową OZZ Inicjatywa Pracownicza na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Rzecznik Praw i Wartości Akademickich stoi na straży praw i wartości akademickich wynikających z prawa powszechnie obowiązującego i aktów wewnętrznych Uniwersytetu, a także w szczególności z wielowiekowej tradycji i zwyczajów Uniwersytetu, Akademickiego Kodeksu Wartości i Kodeksu Dobre Praktyki w Szkołach Wyższych. Zasady powoływania oraz zakres kompetencji Rzecznika Praw i Wartości Akademickich UJ określone zostały w Uchwale nr 16/II/2020 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 26 lutego 2020 roku.

W imieniu społeczności Instytutu Socjologii UJ składamy Pani Profesor Beacie Kowalskiej serdeczne gratulacje oraz życzymy powodzenia i wielu sukcesów w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji!

Data opublikowania: 26.11.2020