Podcast "Ekologia po krakowsku"

Podcast Ekologia po krakowsku powstał w ramach kursu Wyzwania dla demokracji w dobie zmian klimatycznych: perspektywa interdyscyplinarna, prowadzonego w Instytucie Socjologii UJ i koordynowanego przez dr hab. Katarzynę Jasikowską, prof. UJ. W tworzenie podcastu były zaangażowane Agata Augustyn (prawo, psychologia), Karolina Bonarska (psychologia), Alena Budzko (socjologia), Julia Dudzińska (wiedza o teatrze w ramach MISHu), Viktoriia Piasetska (europeistyka) i Veronika Tsyrkunovich (socjologia).

Podcast Ekologia po krakowsku skupia się na problemach, z jakimi na co dzień borykają się mieszkanki i mieszkańcy Krakowa. Mamy tym samym na myśli zagadnienia związane z dostępem do przestrzeni zielonych, działaniami na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej czy wpływem obywatelek i obywateli na kształtowanie polityki ekologicznej miasta. Chcąc zgłębić powyższą tematykę, realizatorki projektu zdecydowały się na przeprowadzenie rozmów z lokalnymi aktywistkami.


Pierwszy odcinek podcastu poświęcony jest ogrodom społecznym. Rozmówczynią była Zuza Heczko – inicjatorka i jedna z założycielek Ogrodu Społecznego "Salwator".

Drugi epizod skupia się na Krakowskim Panelu Klimatycznym, o którym opowiadała aktywistka Extinction Rebellion Anna Stachowicz-Kuśnierz.


Podcast dostępny jest na STRONIE. Gorąco zachęcamy do wysłuchania obu odcinków!
 

Data opublikowania: 23.07.2021
Osoba publikująca: Olga Maciejewska