Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Profesor Piotr Sztompka na prestiżowej liście TOP 2%

Szanowni Państwo,

z ogromną radością informujemy, że w prestiżowym gronie 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie znalazł się Profesor Piotr Sztompka!

Lista Top 2% opracowywana jest każdego roku przez kalifornijski Stanford University we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies. Zestawienie zawiera nazwiska naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. Oceniana jest całość dorobku naukowego poszczególnych badaczy ze wszystkich dziedzin nauki według indeksu bibliometrycznego, który uwzględnia kryteria takie jak: indeks Hirscha, liczbę cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor, miejsce i rolę na liście autorów (pierwsze, ostatnie miejsce).
 

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi Piotrowi Sztompce oraz wszystkim pracownikom i pracowniczkom naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy znaleźli się w zaszczytnym gronie najbardziej wpływowych na świecie!

 

Lista 63 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy znalźli się na liście Top 2% dostępna jest na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.