Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Formy wsparcia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Studencka Poradnia Prawna UJ

Poradnia udziela informacji i pomocy prawnej w zakresie możliwości przekraczania granicy, pobytu w Polsce, sprowadzenia rodzin do Polski.

Z związku z trwającą na Ukrainie wojną pomoc udzielana jest wszystkim potrzebującym: studentkom i studentom z Ukrainy, studiującym na wszystkich krakowskich uczelniach, Ukrainkom i Ukraińcom mieszkającym w Krakowie i okolicach. Pomoc udzielana jest za darmo, trzeba tylko wypełnić FORMULARZ

Osoby które potrzebują pomocy prosimy o kontakt mailowy na adres: Spcz@uj.edu.pl

Osoby, które chcą pomóc w udzielaniu pomocy: zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: poradnia.prawna@uj.edu.pl

 

Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji UJ

Ośrodek SOWA jest dostępny niezmiennie dla wszystkich osób studiujących na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jeśli w aktualnej sytuacji potrzebujesz porozmawiać z psychologiem - zadzwoń pod nasze numery dyżurne dostępne na stronie SOWA.

Od marca uruchomiony został dodatkowy dyżur telefoniczny dedykowany dla osób studiujących na UJ, chcących zasięgnąć wsparcia psychologicznego w języku ukraińskim. Dyżur w języku ukraińskim pełni Pani Olesia Parashchuk:

  • wtorek 16.00-19.00
  • czwartek 16.00-19.00
  • sobota 9.00-13.00

Numer telefonu: 519 307 770

Adres mailowy: sowa.ukraina@uj.edu.pl


W związku z wciąż obowiązującą sytuacją epidemiologiczną, od 1 marca 2022 r. wizyty w SOWA są możliwe wyłącznie po wcześniejszym umówieniu spotkania. Kontakt osobisty jest możliwy po rozeznaniu sytuacji problemowej przez specjalistę SOWA UJ. Konsultacje osobiste, po wcześniejszym umówieniu się odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (zachowywanie odpowiedniej odległości, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk itp.)

 

Samorząd Studentów UJ

Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego świadczy pomoc w sytuacjach wymagających podjęcia natychmiastowych działań.

Prosimy o kontakt mailowy na adres: emergency@samorzad.uj.edu.pl

Samorząd uruchomił także na portalu Facebook grupę Studenci UJ solidarnie z Ukrainą W grupie przekazywane będą najważniejsze infomracje dotyczące konkretnych form pomocy i wsparcia. Grupa ma na celu również promowanie akcji solidarnościowych i zebranie ich w innym miejscu.

 

Punkt wsparcia w Instytucie Psychologii UJ

Zakład Psychoprofilaktyki i Psychoterapii w Instytucie Psychologii UJ oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne wszystkim ofiarom inwazji rosyjskiej na Ukrainę, dotkniętym bezpośrednio i pośrednio skutkami działań wojennych: studentom, doktorantom oraz pracownikom UJ niezależnie od narodowości. Psychoterapeuci, psycholodzy kliniczni i psycholodzy specjalizujący się w pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej zapewniają bezwarunkową pomoc osobom doświadczającym trudności w związku z obecną sytuacją.

Istnieje możliwość rozmowy w językach: polskim, ukraińskim, rosyjskim, angielskim, francuskim oraz niemieckim.

Konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie, w Instytucie Psychologii UJ, a także telefonicznie lub online. W celu umówienia się na spotkanie prosimy o kontakt pod numerami telefonu:

  • 12 663 24 03
  • 12 663 24 16

w dni robocze w godzinach: 9:00 - 17:00

Można również zgłaszać się mailowo, pisząc wiadomość na adres: punktwsparcia@uj.edu.pl

 

Spotkania dla studentów i studentek dotkniętych wojną na Ukrainie

Jeśli jesteś studentem lub studentką, doktorantem lub doktorantką UJ z Ukrainy lub Federacji Rosyjskiej - dołącz do spotkań w Instytucie Psychologii UJ.

Oferujemy praktyczne wsparcie informacyjne w konkretnych sprawach Twoich i Twoich najbliższych – podpowiemy Ci gdzie i co można załatwić, do kogo się zgłosić i w jaki sposób możesz uzyskać pomoc na Uniwersytecie. Przede wszystkim oferujemy to, co bardzo ważne w takiej chwili: towarzystwo i bezpieczną przestrzeń, w której możesz podzielić się tym, co przeżywasz. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy psychologicznej, podpowiemy Ci, jak ją szybko uzyskać.

Spotykamy się codziennie w godz. 15:00 - 17:00 w pokoju 4.24 na 4. piętrze Instytutu Psychologii UJ (ul. Ingardena 6). Nie musisz się wcześniej zgłaszać ani zapisywać, możesz po prostu przyjść i do nas dołączyć.

Jeśli chcesz wcześniej się z nami skontaktować, napisz maila do Weroniki Kałwak - weronika.kalwak@uj.edu.pl